Zakumaj.pl

Jak przygotować śliczną broszkę dla mamy?

Jak przygotować śliczną broszkę dla mamy?

Większość kobiet, w tym mamy, lubi ładne ozdoby będące ciekawym dodatkiem do ubrania. Nawet drobiazg potrafi sprawić, że niepozorne ubranie staje się zachwycające. Zbliżający się Dzień Matki pozwala na popuszczenie wodzy fantazji i stworzenie dla mamy ładnej biżuterii. Jeżeli stare dodatki już się jej nudziły i potrzebuje czegoś nowego, broszka wykonana rękami dziecka będzie doskonałym podarunkiem.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie ładnej broszki wymaga przygotowania odpowiednich do tego elementów. Dobrze jest zgromadzić je zawczasu pod ręką, żeby nie musieć szukać niczego w trakcie pracy. Wśród niezbędnych rzeczy znajdują się:

  * igła,

  * nitka,

  * klej,

  * agrafka,

  * wstążka pasmanteryjna,

  * filc.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Na początku niezbędne jest zafastrygowanie brzegu wstążki. Należy to zrobić na 0,5 cm od jej niewykończonego brzegu. Dzięki fastrydze nie będzie się w żaden sposób pruć. Na wybranym końcu nitki zrobić supełek.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Zacząć ciągnąć za niezawiązany kawałek nitki. Podczas ciągnięcia zbierać wstążkę w dłoni i owijać ją dookoła. Nie należy ciągnąć za mocno od razu, lecz po kawałku, najlepiej nie więcej niż o 1 – 2cm. Podczas tego procesu układać materiał w formę okręgu, który będzie stanowił podstawę broszki. Dla wzmocnienia kwiatka dobrze jest podklejać go raz po raz.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po uformowaniu całego kwiatka owinąć go od spodu nitką i podkleić, żeby mieć pewność, że nie rozwinie się z przyjętej formy.Z filcu wyciąć kółeczko o średnicy nieco 1,5 cm. Przykleić uzyskany kawałek do spodu broszki, a następnie do niego dokleić agrafkę, żeby broszka była łatwa do zapinania. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Gdy do tego dojdzie, broszka nadaje się do podarowania, ale nim się to zrobi, dobrze jest zapakować drobiazg w folię albo ozdobne pudełeczko.