Zakumaj.pl

Jak przygotować spódniczkę hawajską?

4.3 (razem głosów: 2)
Jak przygotować spódniczkę hawajską?

Podczas planowania imprezy w stylu hawajskim albo podczas wybierania się na taką nie można zapomnieć o odpowiednim stroju. Jest on dość charakterystyczny, ale najważniejszym jego elementem jest spódniczka hula. Od razu widać, że związana jest z Hawajami. Aby wtopić się w imprezowe tło, dobrze jest wykonać taką ozdobę dla siebie.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie spódniczki jest możliwe po przygotowaniu odpowiednich elementów. Najlepiej przed przystąpieniem do pracy zebrać wszystkie, które są niezbędne, czyli:
  * rafia w dowolnym kolorze,
  * sznurek,
  * nożyczki,
  * girlanda,
  * opaska hawajska.

 • Etap pierwszy

  Używając metra krawieckiego, zmierzyć swoją talię i odmierzyć uzyskany wynik na sznurku. Warto dodać 5 cm w zapasie, żeby nie okazało się po wykonaniu spódniczki, że nie da się jej założyć, ponieważ jest za krótka.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Oryginalna spódniczka hula wykonana jest z trawy, jednak rafia jest w stanie dobrze ją zastąpić. Należy wziąć pierwszy kawałek rafii w wybranym kolorze – najlepiej wyglądają spódniczki zielone oraz żółte – i przełożyć ją przez sznurek. Oba końce powinny być równe. Po sprawdzeniu tego zawiązać mocny supełek, aby rafia nie odpadła.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Kawałek po kawałku owijać sznurek paskami z rafii, aż do zapełnienia całego i ukształtowania spódniczki. Wolne trzeba zostawić jedynie zakończenia sznurka, aby móc swobodnie zawiązać spódniczkę wokół pasa.Przed zawiązaniem przymierzyć, czy pasuje i czy nie trzeba dodać więcej rafii.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Gotową spódniczkę można założyć i rozpocząć zabawę. Spódniczka hula prezentuje się najlepiej w tańcu, jednak warto wiedzieć, że taniec hawajski polega przede wszystkim na opowiadaniu historii rękami, a nie całym ciałem.W ten sposób można opowiadać swoje własne opowieści, popisać się nimi wśród znajomych albo zapisać się na profesjonalne lekcje tańca i chodzić na nie z samodzielnie wykonaną spódniczką.