Zakumaj.pl

Jak przyrządzić drink Caipirinha?

Jak przyrządzić drink Caipirinha?

Szalone drinki to niezbędny element karnawału. Dobra zabawa to przede wszystkim towarzystwo, kolorowe stroje i świetna muzyka, jednak dobry napój z pewnością nie zaszkodzi. Jeżeli planuje się urządzanie przyjęcia w domu, warto nauczyć się wykonywania oryginalnych drinków rodem z Brazylii, w której karnawał jest zawsze wyjątkowy.

 • Jakich składników potrzeba?

  Jakich składników potrzeba?

  Wykonanie drinka Caipirinha nie jest szczególnie trudne ani wymagające, trzeba jednak przygotować do tego odpowiednie składniki, czyli:
  * 50 ml Cachaca,
  * 2 łyżeczki cukru brązowego,
  * 1 limonkę,
  * kostki lodu.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Limonkę sparzyć gorącą wodą. Osuszyć, po czym przeciąć na pół. Jedną z połówek pociąć na mniejsze fragmenty (od 4 do 8) i przełożyć do szklanki. Zasypać ją cukrem.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Przy pomocy muddlera albo długiej łyżki rozgniatać lekko limonki, aby wydobyć z nich sok. Im więcej soku, tym intensywniejszy będzie smak napoju.Po uzyskaniu soku wlać do szklanki Cachaca oraz wrzucić do niej kostki lodu. Wystarczy 4 – 5 kostek.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Zawartość szklanki przelać do shakera i potrząsać nim intensywnie przez 30 sekund. Wymieszany napój ponownie przelać do szklanki. Ozdobić kolorową słomką oraz 1 – 2 plasterkami limonki i od razu podawać.Drink nie tylko świetnie smakuje, ale również doskonale orzeźwia.