Zakumaj.pl

Jak przyrządzić pyszny koktajl truskawkowy?

Wymagany czas: 10 min.
Jak przyrządzić pyszny koktajl truskawkowy?

Sezon na truskawki zbliża się wielkimi krokami. Oznacza to czas wykorzystywania tych powszechnie lubianych owoców do wielu deserów, obiadów, przekąsek. Niektóre z przekąsek z powodzeniem mogą być w stanie płynnym, ponieważ smaczny koktajl truskawkowy to idealna rzecz zarówno o poranku, jak i na wieczór. Chcesz spróbować? Poznaj przepis.

 • Jakich składników potrzeba?

  Jakich składników potrzeba?

  Smaczny deser lub drugie śniadanie z truskawek można uzyskać z odpowiednich składników, wśród których muszą znaleźć się:

  * 500 g truskawek,

  * 1 litr maślanki albo kefiru,

  * 1 banan,

  * 3 łyżki cukru.

  Jeżeli sezon na truskawki jeszcze się nie zaczął, równie dobrze sprawdzą się mrożone truskawki, kupione lub przygotowane samodzielnie kilka miesięcy wcześniej.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Jeśli chce się osiągnąć przyjemny, chłodny smak napoju, najlepiej przed użyciem składników schłodzić je w lodówce. Dotyczy to zarówno owoców, jak i nabiału. Dzięki temu koktajl będzie smakował nie jak zwykły napój, ale jak koktajl podawany w kawiarni.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Truskawki umyć – jeśli są świeże – oderwać szypułki i wrzucić do blendera. Można przekroić je na pół, zwłaszcza jeżeli są większe. Banana obrać ze skórki i pokroić na mniejsze kawałki bezpośrednio nad blenderem. Dolać maślankę.Maślanka sprawi, że napój będzie bardziej kremowy, kefir – delikatnie kwaśny i lekko buzujący.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Wszystkie składniki zmiksować, tworząc gładką, jednolitą i różową masę. Skosztować po zmiksowaniu i dosłodzić cukrem albo miodem, w zależności od własnych preferencji. Ponownie zmiksować i gdy smak będzie odpowiedni, przelać do szklanek. Ozdobić kolorową słomką, kawałkiem truskawki albo banana i popijać ze smakiem, niezależnie od pory dnia.

Warto zapamiętać:

Banan jest tylko opcją, można go usunąć i dodać więcej truskawek albo inny owoc .