Zakumaj.pl

Jak samemu przygotować szampon do kąpieli dla kota?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak samemu przygotować szampon do kąpieli dla kota?

Kot jest czystym zwierzęciem i sam się myje, ale czasami kąpiel jest jednak konieczna. W przypadku silnego zabrudzenia futerka czy inwazji pcheł decydujemy się wykąpać naszego ulubieńca. Potrzebujemy do tego właściwego szamponu. Można kupić go w sklepie zoologicznym, ale można także przygotować samodzielnie w domu.

 • Szampon z octu jabłkowego

  Szampon z octu jabłkowego

  Do przygotowania szamponu potrzebujemy octu jabłkowego i bardzo łagodnego mydła w płynie. Do butelki wlewamy cztery szklanki wody, szklankę łagodnego mydła i pół szklanki octu jabłkowego. Składniki starannie mieszamy. Po wymieszaniu można użyć preparatu do kąpieli kota. Po umyciu kota szampon starannie spłukać. Przed kolejnym użyciem szampon należy ponownie wymieszać.

 • Szampon z octu jabłkowego – inna wersja

  Szampon z octu jabłkowego – inna wersja

  Do przygotowania szamponu wykorzystamy ocet jabłkowy i ekologiczny, bezzapachowy płyn do mycia naczyń. Składniki wlewamy do butelki i mieszamy w następujących proporcjach: 1 szklanka octu jabłkowego, 1 szklanka płynu do mycia naczyń, 1 szklanka wody destylowanej. Szampon jest gotowy.

 • Szampon z mydlnicy

  Szampon z mydlnicy

  Dwie łyżeczki sproszkowanej suszonej mydlnicy lekarskiej należy zalać dwiema szklankami wrzącej wody. Odstawiamy. Kiedy płyn ostygnie i nabierze jednolitej konsystencji, ekologiczny szampon dla kota jest już gotowy.

 • Suchy szampon

  Suchy szampon

  Zastosowanie suchego szamponu to świetny sposób na oczyszczenie niezbyt brudnego futerka. Kot uniknie kontaktu z wodą, a my problemów. Suchy szampon również można przygotować w domu. Wykorzystamy do tego płatki owsiane lub otręby. Należy je podgrzać w piekarniku, by były lekko ciepłe, a następnie starannie wetrzeć za pomocą ręcznika w sierść kota, tak by drobinki dotarły aż do skóry. Wchłoną one tłuszcz i brud z futra kota. Kolejny krok to staranne wyczesanie kociego futra. Ewentualne pozostałości po takiej „kąpieli” kot z łatwością usunie sam.

Ostrzeżenia:

Do szamponu dla kota przygotowywanego w warunkach domowych nie dodawaj olejków eterycznych. Mogą one być szkodliwe dla zwierzęcia.