Advertising
Zakumaj.pl

Jak skutecznie rzucić palenie?

Opiekun artykułu: agigagi
Jak skutecznie rzucić palenie?

Jak skutecznie rzucić palenie?

Ludzie zaczynają swoją przygodę z papierosami z różnych powodów i w różnym wieku. Najczęściej zaczyna się za młodu, kiedy to rówieśnicy częstują cię jednym, a potem pojawiają się kolejne. Bardzo łatwo wkręcić się w uzależnienie organizmu od nikotyny. O wiele trudniej jest jednak z nim zerwać. Twierdzi się, że papierosy pomagają ludziom w sytuacjach silnego stresu albo w czasie napadów głodu. Ile w tym prawdy, nie wie nikt prócz samych palących. Pewne jest jednak to, że zaspokajają głód innego stopnia. To organizm potrzebuje kolejnej dawki nikotyny, przez co niektórzy palacze robią się nieco agresywni, gdy nie mają papierosów. Palenie niby jest fajne, w niektórych kręgach nawet popularne, ale od kilku lat można zauważyć rosnącą potrzebę rzucenia tego nałogu. Ma to oczywiście związek z tym, że ludzie chcą być zdrowi, ale wydaje mi się, że głównym powodem jest rosnąca z roku na rok cena wyrobów tytoniowych. Masz więc dwa główne powody, dla których warto pozbyć się tego nieprzyjemnie pachnącego przyzwyczajenia. Pozostaje jednak kwestia: jak to zrobić? I właśnie o tym jest ten artykuł. Poniżej znajdziesz opis metod, które pomogły innym skutecznie pożegnać się z papierosami. Życzę zatem miłej lektury oraz wytrwania w postanowieniu pożegnania się z uzależnieniem od nikotyny raz na zawsze.

Advertising
Advertising
Wskazówki:

Zawsze możesz sporządzić bilans strat i zysków, które przynosi twoje palenie papierosów. Z całą pewnością straty będą wyższe od plusów.

W internecie możesz znaleźć specjalne kalkulatory, które pokażą ci, ile pieniędzy dosłownie puszczasz z dymem, wypalając kolejną paczkę. To doświadczenie dodatkowo cię zmotywuje.

Nie zapomnij o aktywności fizycznej. Będzie niezwykle pomocna w okresie rzucania palenia. Nikt nie mówi, że od razu musisz iść na siłownię. Wystarczy, że wybierzesz się na space

 • Środki wspomagające rzucenie palenia – plastry nikotynowe

  Środki wspomagające rzucenie palenia – plastry nikotynowe

  Pierwszym ze sposobów, które pomogą ci rzucić palenie, są produkty, które właśnie w tym celu zostały stworzone. Są ogólnodostępne. Kupisz je w aptekach bez recepty, jak np. plastry nikotynowe. Są podzielone w zależności od zawartości tej substancji oraz liczby godzin, na które wystarczą dla organizmu. Jedną ze znanych marek, która je produkuje, jest Nicorette. Jej produkty możesz również kupić w sklepach internetowych, w których ich cena zaczyna się od 26 zł.

 • Gumy do żucia i tabletki

  Gumy do żucia i tabletki

  Jeżeli nie chcesz kupować plastrów, możesz zaopatrzyć się w gumy do żucia albo pastylki, których działanie zastąpi ci papierosy. Zdecydowanie zawierają o wiele niższe stężenie nikotyny od papierosów czy opisanych powyżej plastrów. Po raz kolejny dam jako przykład produkt marki Nicorette, ale tym razem będą to gumy Nicorette Classic. Są pakowane po 105 sztuk, a cena za jedno opakowanie wynosi 70 zł.

 • Spray nikotynowy

  Spray nikotynowy

  Kolejnym produktem, który może być pomocny w tym przedsięwzięciu, jest spray nikotynowy. Są różne firmy, które je produkują, jedne są tańsze, za inne trzeba zapłacić o wiele więcej. Tańsze nie zawsze znaczy skuteczniejsze, ale może być i tak, że drogi lek ci nie pomoże. Średni czas wchłaniania się sprayu to 60 sekund. Ceny są różne, ale najczęściej możesz dostać 150 dawek za około 32 zł.

 • Biorezonans

  Jeżeli nie do końca ufasz środkom, które są dostępne bez recepty i bazują na nikotynie, możesz wybrać się na specjalistyczny zabieg. Skutecznie pomaga on pozbyć się nałogu. Ta metoda nazywa się biorezonansem. Jest uznawany za niezwykle skuteczny, gdyż około 90 % osób, które mu się poddały, na stałe pożegnało się z paleniem. Podobno już od pierwszej chwili po zabiegu ludzie nie mają ochoty na zapalenie papierosa. Nie przeprowadzono dotąd badań, które opisałyby działanie tej metody. Z tego powodu uważa się ją za bodziec do efektu placebo. Jeżeli chcesz wypróbować ten zabieg, możesz znaleźć oferty na portalach, które oferują grupowe zakupy. Zazwyczaj nie są one zbyt drogie.

 • Odpowiednie nastawienie

  Gdy chcesz rzucić palenie, najważniejsze jest twoje podejście do tej sprawy oraz twoja psychika. Byłoby dobrze, żebyś miał odpowiednie przygotowanie do tego kroku. To, że sobie coś postanowisz w Nowy Rok czy z okazji Wielkiego Postu, nie ma tu nic do rzeczy. Pomocne mogą okazać się badania oraz programy dokumentalne, które możesz obejrzeć w internecie albo mediach. Możesz także sięgnąć po fachową literaturę, szczególnie polecam książkę „Jak skutecznie rzucić palenie” Allena Carra. Autor napisał również książkę adresowaną do kobiet.

 • Stymulacje

  Stymulacje

  Kolejne popularne zabiegi należą do tych, które pobudzą nieco zarówno twój umysł, jak i ciało. Mam na myśli elektrostymulację oraz akupunkturę. Są to idealne metody dla osób, które nie palą już od jakiegoś czasu. Zazwyczaj kilka tygodni po odstawieniu papierosów organizm zaczyna czasem nieco dziwnie reagować na brak nikotyny w organizmie. Zaczynają się depresje, nadpobudliwość albo inne przypadłości na tle nerwowym. Aby jakoś je uregulować, możesz poddać się kilku zabiegom akupunktury albo jednemu z zakresu elektrostymulacji. W ten sposób pozbędziesz się rosnącej chęci, by powrócić do nałogu.

 • Hipnoza

  Hipnoza

  Kolejnym sposobem, który pomoże ci w wyjściu z uzależnienia, jest hipnoza. Jednak nie jest to idealny sposób na samoistne poradzenie sobie z problemem. Sprawdza się w przypadku około 15 – 20 % osób, które się jej poddały. Możesz ją więc stosować jako dodatek do innych metod walki z nałogiem nikotynowym.

 • Terapia Adwentystów Dnia Siódmego

  Terapia Adwentystów Dnia Siódmego

  Słyszałeś może o kościele Adwentystów Dnia Siódmego? Są grupą, która prowadzi własne zajęcia grupowe. Ich metoda polega na terapii grupowej. Podobno udzielają odpowiedzi na pytania i pokazują najprostsze sposoby na to, by pozbyć się nałogu. To darmowa metoda i według większości osób, które leczyły swoje uzależnienia wraz z nią, bardzo skuteczna. Skoro nic nie kosztuje, możesz wypróbować także i ją.

Popularne tagi
 • jak kontrolować emocje
 • które wody lecznicze pić
 • esencje kwiatowe doktora bacha
 • terapia kwiatowa
 • młodość
 • urynoterapia
 • marchewka
 • medycyna niekonwencjonalna
 • uroda
 • czkawka
 • ziołowa herbatka
 • ból głowy
 • na czym polega terapia kwiatowa
 • napary z ziół
 • olejek z drzewa herbacianego
Advertising
Advertising
Advertising
Advertising