Advertising
Zakumaj.pl

Inne (13)

 • Jak zapanować nad emocjami?

  Emocje są istotnym elementem naszego życia. Nie możemy istnieć bez nich, ale czasem stają się kłopotliwe. Nie zawsze udaje nam się opanować je na tyle, by właściwie funkcjonować w swoim środowisku. Zbyt gwałtownie reagujemy z błahego powodu, wybuchamy gniewem w najmniej oczekiwanym momencie, robimy awanturę z irracjonalnego powodu… Czy można temu zaradzić? W jaki sposób kontrolować swoje emocje? Choć wydają się tak potężne i wręcz nieobliczalne, jest to możliwe. Jak zapanować nad emocjami, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  dominika

 • Jak przeprowadzić w domu terapię doktora Bacha?

  Terapia kwiatowa doktora Bacha jest całkowicie bezpieczna i można zastosować ją w domu. Nie powoduje uzależnień, nie ma skutków ubocznych oraz nie wpływa na działanie innych leków. Można ją stosować niezależnie od wieku. Za pomocą tej metody można poradzić sobie z negatywnymi emocjami, opanować stres, zmienić niepożądane nawyki, a nawet pozbyć się zbędnych kilogramów. Wystarczy przez dwa tygodnie zażywać odpowiednią dawkę esencji kwiatowych doktora Bacha. Jak przeprowadzić w domu terapię doktora Bacha, dowiesz się z tego artykułu. Czytaj więcej »

  martaoch

 • Na czym polega działanie hipnozy?

  Hipnoza – tajemnicze zjawisko, wokół którego narosło mnóstwo mitów – jednym kojarzy się z mroczną postacią hipnotyzera, który uzyskuje całkowity wpływ na osobę zahipnotyzowaną; drudzy widzą w niej po prostu pewien stan świadomości, który umożliwia prowadzenie skutecznej terapii. Jaka jest prawda? Czy hipnozy należy się obawiać? Kilka podstawowych spraw postaramy się wyjaśnić w tym artykule. Czytaj więcej »

  lochness

 • Jak poprawić zdrowie domowymi sposobami?

  Codziennie mogą przydarzyć się drobne dolegliwości – ból głowy, drapanie w gardle, wypryski – często nie są to powtarzające się wydarzenia, więc nie ma sensu stać w kolejce do lekarza po konsultację. Taką trzeba wykonać, gdy problemy powtarzają się lub mogą świadczyć o poważniejszej chorobie. Jeżeli nie ma takiego zagrożenia, zdrowie z powodzeniem można poprawiać domowymi sposobami. Czytaj więcej »

  lorra

 • Czym jest makrobiotyka?

  Zasady makrobiotyki opierają się na naukach Japończyka Georga Ohsawa – studenta filozofii. Technika ta to nic innego od leczenia specjalną dietą, która jest zgodna z religią i medycyną krajów orientalnych. Wyznawcy makrobiotyki wierzą, że samo spożywanie pokarmu oraz jego jakość mają większy wpływ na nasze życie, niż się tego spodziewamy. To właśnie od niego zależy nasze dobra lub zła kondycja zdrowotna oraz samopoczucie. Ma także wpływ na nasze szczęście lub odpowiednio nieszczęście. W tym świetle stwierdzenie „jesteś tym, co jesz” nabiera innego znaczenia. W myśl zasad makrobiotyki najlepiej jest wybierać pokarmy, które poddawane są mniejszej obróbce cieplnej lub chemicznej. Najlepszym rozwiązaniem jest spożywanie produktów jak najbardziej naturalnych.Główna teoria tego nurtu bazuje na założeniu, że w żywieniu każdego organizmu musi zostać zachowana równowaga pomiędzy życiowymi siłami, jakimi są bez wątpienia Yin i Yang. Dlatego też w makrobiotyce fundamentem żywienia są zboża. Pokarmy, które są skrajnie zimne (Yin), np. mleko, słodycze albo gorące (Yang), np. ostre przyprawy, mięso są spożywane niezwykle rzadko lub wcale. Właściwości ogrzewające lub ochładzające (Yin/Yang) danego pokarmu są ustalane na podstawie kilku wyznaczników: pH danego produktu, miejsce, gdzie rósł – czy teren był podmokły, czy też suchy, a także umiejscowienie na krzaku – dana rzecz mogła być korzeniem, owocem. Równie ważne są kolor, kształt, konsystencja i aromat.Ohsawa opisał dziesięć diet jako całość, w której swoje miejsce mają różne grupy pokarmów: zboża, zupy, pokarmy pochodzenia zwierzęcego, warzywa, sałatki i owoce, desery oraz napoje. Spośród wszystkich diet za idealną twórca uważa dietę „Numer 7”. Składają się na nią wyłącznie zboża przy minimalnym udziale napojów, drinków i innych używek. Poniżej znajdziesz nieco skrócony opis tego, jak żywić się zgodnie z doktryną makrobiotyki. Poznasz również metodę leczenia schorzeń przy pomocy tej metody. Czytaj więcej »

  looklike

 • W jaki sposób wywołać leczniczą gorączkę?

  Nasz organizm reaguje gorączką na wiele czynników. Mogą to być substancje trujące, które wydzielają znajdujące się w krwiobiegu bakterie, wirusy albo inne czynniki chorobotwórcze. To naturalna metoda zwalczania drobnoustrojów. Czy da się jednak wywołać ją sztucznie? Owszem, da się. Leczenie następuje poprzez doprowadzanie organizmu do podniesienia temperatury, czyli ogólnie znanej nam gorączki. Można tego dokonać np. poprzez gorące kąpiele albo zawijanie ciała w gorące ręczniki. Jeżeli chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz wywołać leczniczą gorączkę, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu. Znajdziesz tam wiele przydatnych wskazówek, które pomogą ci poprawnie wykonać zabieg, nie szkodząc przy tym nikomu. Czytaj więcej »

  natalba

 • Sposób na pozbycie się pieprzyków przy użyciu olejku oregano

  Na naszym ciele można znaleźć wiele skupisk komórek barwnikowych, które są szerzej znane jako pieprzyki. Na ogół są to niegroźne, małe znamiona o brązowej barwie. Czasem mogą mieć zarówno większe rozmiary, jak i kolor, np. czarny lub czerwony. Pieprzyki nie są uznawane za niebezpieczne, jednak zdarzają się przypadki, w których wykrywa się w nich komórki rakowe. Z tego powodu każde ze znamion powinno być pod kontrolą lekarza. Wybieraj się na wizyty u dermatologa przynajmniej dwa razy do roku. Pieprzyki, które są zbyt duże, najlepiej jest usuwać. Najpopularniejsza jest metoda przy użyciu skalpela. To naprawdę prosty zabieg. Jednak jeśli nie ufasz chirurgom, możesz wypróbować nieco niekonwencjonalną metodę. Polega ona na usuwaniu znamion przy pomocy olejku oregano. Stosowanie tej substancji pomoże również usunąć przebarwienia oraz brodawki, które pojawiają się na twojej skórze. Czytaj więcej »

  olkaa

 • Rodzaje wód zdrojowych

  O tym, że spożywanie wód mineralnych ma pozytywny wpływ na żywe organizmy, wiadomo nie od dziś. Nasi przodkowie stosowali je, by poprawić stan swojego zdrowia oraz w czasie leczenia różnych schorzeń. I właśnie temu warto jest przyjrzeć się bliżej. Jeżeli ktoś wspomina o wodach leczniczych, to z reguły kojarzą się nam one z sanatoriami, w których jest pełno seniorów. Bo z reguły właśnie oni pojawiają się w takich miejscach na urlopach zdrowotnych. Nic dziwnego, gdyż starsze osoby bardziej doceniają dar, jakim bez wątpienia jest zdrowy organizm. Wracając do sanatoriów, są one najczęściej zlokalizowane w miejscach, które mają dostęp do pijalni wód. Nie ma przecież nic lepszego dla zdrowia niż kubek wody zdrojowej wypity w otoczeniu wspaniałej roślinności.Z poniższej części artykułu dowiesz się, za co odpowiadają poszczególne wody zdrojowe. Wiedzę tę będziesz mógł wykorzystać w przyszłości w celach zdrowotnych albo by pochwalić się swoim znajomym, gdy akurat rozmowa zejdzie na ten temat. Czytaj więcej »

  bonawentura

 • Jak skutecznie rzucić palenie?

  Ludzie zaczynają swoją przygodę z papierosami z różnych powodów i w różnym wieku. Najczęściej zaczyna się za młodu, kiedy to rówieśnicy częstują cię jednym, a potem pojawiają się kolejne. Bardzo łatwo wkręcić się w uzależnienie organizmu od nikotyny. O wiele trudniej jest jednak z nim zerwać. Twierdzi się, że papierosy pomagają ludziom w sytuacjach silnego stresu albo w czasie napadów głodu. Ile w tym prawdy, nie wie nikt prócz samych palących. Pewne jest jednak to, że zaspokajają głód innego stopnia. To organizm potrzebuje kolejnej dawki nikotyny, przez co niektórzy palacze robią się nieco agresywni, gdy nie mają papierosów. Palenie niby jest fajne, w niektórych kręgach nawet popularne, ale od kilku lat można zauważyć rosnącą potrzebę rzucenia tego nałogu. Ma to oczywiście związek z tym, że ludzie chcą być zdrowi, ale wydaje mi się, że głównym powodem jest rosnąca z roku na rok cena wyrobów tytoniowych. Masz więc dwa główne powody, dla których warto pozbyć się tego nieprzyjemnie pachnącego przyzwyczajenia. Pozostaje jednak kwestia: jak to zrobić? I właśnie o tym jest ten artykuł. Poniżej znajdziesz opis metod, które pomogły innym skutecznie pożegnać się z papierosami. Życzę zatem miłej lektury oraz wytrwania w postanowieniu pożegnania się z uzależnieniem od nikotyny raz na zawsze. Czytaj więcej »

  agigagi

 • Dary natury na różne dolegliwości

  Początkowe stadium choroby stwarza dobrą okazję do korzystania z leczniczych właściwości darów natury. Przyzwyczajeni do zażywania pigułek na wszelkie dolegliwości, nie zdajemy sobie sprawy, o ile zdrowsze dla naszego organizmu jest naturalne leczenie. Jeżeli leczenie konwencjonalne jest z jakichś powodów konieczne, warto wspomagać je domowymi sposobami.

  Czytaj więcej »

  annarybnik

 • Sposoby na pozbycie się czkawki

  Czkawka to bardzo nieprzyjemna, choć zazwyczaj chwilowa dolegliwość. Polega ona na skurczach przepony oraz mięśni oddechowych i zazwyczaj wywołana jest zbyt szybkim jedzeniem lub też nagłym stresem. Czkawka jest męcząca, ponieważ nie pozwala nam swobodnie oddychać, jeść, śmiać się, a nawet mówić, dlatego jeśli trwa dłużej niż kilka minut, chcemy się jej jak najszybciej pozbyć. Poniżej poznasz skuteczne sposoby. Powodzenia!

  Czytaj więcej »

  sulek

 • Prawie wszystko o bańkach

  Stawianie baniek stanowi metodę leczniczą znaną od tysięcy lat. W czasach obecnego postępu medycyny zaliczana jest do pełnowartościowych metod leczenia wielu chorób i schorzeń. Dzięki zabiegowi stawiania baniek jesteśmy w stanie usunąć zaburzenia czynności narządów wewnętrznych, złagodzić ból, wspomóc konwencjonalne leczenie, a nawet wyleczyć chorobę. Nasza europejska tradycja każe stosować bańki zwykle w ostrych i przewlekłych infekcjach górnych i dolnych dróg oddechowych oraz astmie oskrzelowej. Tradycja Dalekiego Wschodu pokazuje, że stawianie baniek to coś więcej. Niemniej jednak możliwości baniek są szeroko pojęte.

  Czytaj więcej »

  bartekz

Advertising
Advertising
Popularne tagi
 • jak pozbyć się pieprzyków przy użyciu olejku oregano
 • autohipnoza
 • medycyna alternatywna
 • emocje
 • makrobiotyka
 • napary z ziół
 • masaż próżniowy bańkami
 • na czym polega terapia kwiatowa
 • sposoby na czkawkę
 • ból głowy
 • praca nad sobą
 • wzdęcia
 • domowe leki
 • witamina b10
 • jak pozbyć się pieprzyków bez użycia skalpela
 • na co stosować gorączkę leczniczą
 • jak się pozbyć czkawki
 • korzeń lubczyku
 • woda jan
 • cytryna
 • jak działają bańki
 • terapia kwiatowa
 • urynoterapia
 • problemy pokarmowe
 • ziołowa herbatka