Zakumaj.pl

Jak spędzić samotnie Boże Narodzenie?

Jak spędzić samotnie Boże Narodzenie?

Jeżeli jesteś osobą samotną, zapewne trudno jest Ci przetrwać święta Bożego Narodzenia, które uznawane są za bardzo rodzinne. Wszyscy wokół się cieszą, biegają i załatwiają mnóstwo spraw, robią zakupy, wybierają prezenty, a Ty snujesz się samotnie po ulicach w obawie, że przed Tobą kolejne smutne dni. Obawiasz się zapewne, że szczególnie odczujesz wówczas fakt bycia singlem. Pamiętaj jednak, że wcale nie musi tak być! Istnieje kilka sposobów na to, aby ten czas spędzić przyjemnie. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak tego dokonać.

 • Dobre podejście to podstawa

  Dobre podejście to podstawa

  Bardzo ważne jest Twoje nastawienie do kwestii bycia samotnym. Nie użalaj się nad sobą i nie rób z tego problemu, a z siebie ofiary – pamiętaj, że największe problemy tkwią w naszych głowach i piętrzą się wówczas, gdy chcemy je widzieć. Staraj się natomiast dostrzegać dobro i cieszyć tym, co masz – masz pracę, jesteś zdrowa – to jest najważniejsze. Idą Święta – będzie zatem doskonała okazja do tego, aby odpocząć, zrelaksować się. Musisz sobie zdawać sprawę z tego, że wiele osób ma dużo gorzej od Ciebie i niejeden by się z Tobą zamienił. Staraj się więc widzieć to, co dobre i cieszyć się z małych rzeczy. Skupiaj się na tym, co jest tu i teraz – pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Raduj się z tego, co jest, ponieważ w przyszłym roku może być o wiele gorzej.

 • Nikt nie każe Ci świętować tradycyjnie

  Nikt nie każe Ci świętować tradycyjnie

  Wcale nie musisz świętować tradycyjnie. Świętuj tak, jak chcesz i jak będzie Ci wygodnie. To media narzucają pewien styl i model idealnego świętowania – w tłumie, grupie, gronie rodzinnym. Jednakże to tylko typ idealny – nie każdy musi go powielać. To, że świętujesz samotnie, nie oznacza, że Twoje święta są gorsze. Rób w tym czasie to, co lubisz i co przynosi Ci relaks od codziennych obowiązków i bieganiny. Może masz jakąś książkę, której nie miałaś czasu przeczytać? Może zafundujesz sobie długą kąpiel z aromatycznymi olejkami? Albo nocny spacer po mieście, w blasku lampek? Jeśli masz taką potrzebę, udaj się do kościoła – na pasterkę albo po prostu – samotnie, pomyśleć, pomedytować, podziękować Bogu za miniony rok i wszystko, co Cię w nim spotkało. Możliwości spędzenia świątecznego czasu jest więc mnóstwo – trzeba tylko chcieć je dostrzec!

 • Przygotuj się na Święta

  Przygotuj się na Święta

  To, że świętujesz samotnie, nie oznacza, że nie warto nic na nie przygotowywać. Wręcz przeciwnie. Pamiętaj o tym, że jesteś kimś wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju i zasługujesz na to, aby przeżyć ten piękny czas równie wyjątkowo jak Ci, którzy mają własne rodziny. Przygotuj swoje ulubione potrawy, napoje. Przystrój mieszkanie. Ubierz choinkę. Rozkoszuj się każdą chwilą – kup sobie prezent, coś, na co odkładałaś pieniądze, czego naprawdę pragnęłaś. Zadbaj o siebie – ubierz się odświętnie, pomaluj. Święta to piękny czas, okazja do duchowej odnowy i regeneracji – musisz być po nich silniejsza, a czy tak się stanie, zależy tylko od Ciebie!