Zakumaj.pl

Jak stać się perfekcyjną panią domu?

1.5 (razem głosów: 1)
Jak stać się perfekcyjną panią domu?

Termin „perfekcyjna pani domu” został rozsławiony przez bardzo popularny program, który powstał na brytyjskim formacie. Ów termin odnosi się więc w świadomości społecznej zazwyczaj tylko do sprzątania i ewentualnie przyjmowania gości czy urządzania przyjęć. Jednak, jak za chwilę będziesz mogła przeczytać, perfekcyjna pani domu robi znacznie więcej niż cudowne przekąski na domową imprezę i polerowanie kieliszków, aby przeszły pozytywnie test białej rękawiczki. Jest to kobieta, która doskonale zna swoją wartość, jest przygotowana na każdą sytuację i spełnia się pod każdym względem. Zobacz więc koniecznie, jak się nią stać. To wcale nie jest takie trudne, jak mogłabyś myśleć!

 • Harmonogram sprzątania

  Harmonogram sprzątania

  Perfekcyjna pani domu musi rzecz jasna dbać o to, by w domu był zawsze porządek. Wcale nie chodzi o to, że jedna szklanka nie może stać w zlewie albo że jeden paproszek nie może leżeć na podłodze. Powinnaś jednak dbać o to, by był porządek w szafach, by łazienki były czyste, a blaty i kuchenka wytarte. W ten sposób zawsze będziesz przygotowana na przyjęcie niespodziewanych gości, kuriera czy kogokolwiek innego. Twojemu mężowi oraz dzieciom również o wiele lepiej będzie się żyło w miejscu, które jest schludne. Dlatego też najlepiej jest stworzyć harmonogram sprzątania. Uwzględnisz tam, co trzeba wykonać w domu codziennie, co trzy dni, raz na tydzień czy raz na miesiąc. Dzięki takiemu harmonogramowi lepiej zorganizujesz swój czas i nie będziesz musiała spędzać całej soboty na dokładnym sprzątaniu mieszkania. Pamiętaj jednocześnie, że perfekcyjna pani domu umie także dobrze zarządzać i rozdzielać obowiązki pomiędzy wszystkich domowników.

 • Gotowanie

  Perfekcyjna pani domu z całą pewnością nie zamawia jedzenia na wynos i nie karmi dzieci co weekend pizzą. Wręcz przeciwnie, stara się, by posiłki zjadane przez domowników były zdrowe, smaczne oraz urozmaicone. Można o to zadbać, nawet mając mało czasu czy mając niewielki budżet. Jeśli zaś przeszkodą dla ciebie jest brak umiejętności kulinarnych, to nie martw się, trening czyni mistrza. Z czasem będą wychodziły ci lepsze zupy czy też pieczenie. Najważniejsze, żebyś na początku trzymała się przepisów znalezionych w Internecie czy książkach kucharskich. Warto także, byś raz na tydzień czy raz na miesiąc, w zależności od możliwości finansowych, upiekła jakieś ciacho. Może być ono proste, jak murzynek czy ucierane ciasto z owocami. W ten sposób jednak pokazujesz, że starasz się zadbać o rodzinę, jak najlepiej potrafisz.

 • Schludność

  Schludność

  Musisz również pamiętać o tym, że bardzo ważne jest to, jak ty sama wyglądasz. Rzecz jasna, trudno wymagać od kobiety, która zajmuje się domem, by codziennie rano po wyjściu z łózka robiła sobie pełen makijaż, bo to niedorzeczne. Wiadome jest również, iż nie będziesz chodziła po mieszkaniu w szpilkach i najlepszej sukience. Jednak powinnaś postarać się zawsze wyglądać schludnie. Nawet jeśli chodzisz po domu w starej bluzce oraz spodniach dresowych, to niech będą one czyste, a nie ubrudzone mąką czy masłem. Jeśli wiążesz włosy w kucyk, to zrób to porządnie, wcześniej rozczesując włosy i używając spinek. Nie malujesz się? Nie ma sprawy, ale nałóż na twarz choćby matujący krem, który sprawi, że będziesz wyglądała bardziej promiennie.

Wskazówki:

Perfekcyjna pani domu ma nie tylko obsługiwać męża i dzieci oraz dbać o ich komfort i potrzeby, ale także pamiętać o sobie i swoich przyjemnościach.