Zakumaj.pl

Jak stracić zbędne kilogramy dzięki feng shui?

Jak stracić zbędne kilogramy dzięki feng shui?

Feng Shui kojarzy się przede wszystkim z urządzaniem mieszkania według określonych zasad. Mało kto zdaje sobie sprawę, że może być to również sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Wystarczy jedynie zastosować się do kilku podstawowych zasad.

 • Porządek w kuchni

  Porządek w kuchni

  Pierwszym krokiem w wykorzystaniu Feng Shui do odchudzania jest uporządkowanie pomieszczenia kuchennego. Przede wszystkim należy pozbyć się z kuchni zbędnych przedmiotów, które ją zagracają. Nie powinno być nadmiaru rzeczy na stołach, półkach, zwłaszcza jeżeli są odkryte, ponieważ to może wprowadzać chaos i niepokój. Jednocześnie niezbędne jest usunięcie produktów spożywczych, które nie są polecane w czasie diety.

 • Zmniejszanie apetytu

  Aby zmniejszyć apetyt oraz chęć sięgania po kolejne przekąski albo dokładki posiłków, niezbędne jest urządzenie kuchni w kolorach zieleni albo błękitu. Są to barwy, które zmniejszają chęć na jedzenie. Z kolei purpura, fiolet, tzw. barwy ognia, potęgują chęć sięgania po jedzenie. W miarę możliwości lepiej pozbyć się ich ze swojego kuchennego otoczenia.Jednocześnie po uporządkowaniu kuchni ze zbędnych elementów najlepiej jest postawić w widocznych miejscach doniczki z ziołami, butelki z wodą, świeże owoce. Zapach ziół będzie przyjemny, a sięgnięcie po wodę lub owoce nie zaszkodzi diecie.

 • Porządek w sypialni

  Porządek w sypialni

  Choć może się to wydawać zaskakujące, dla utraty zbędnych kilogramów dzięki Feng Shui niezbędne jest również zrobienie porządku w sypialni. Przede wszystkim należy pozbyć się zbędnych elementów spod łóżka. Często składowane są pod nim kartony z różnego rodzaju rzeczami, butami, zimową odzieżą. Niezbędne jest znalezienie dla nich innego miejsca, żeby nie zaburzały snu, który pomaga w utracie zbędnych kilogramów.

 • Czystość i porządek

  Czystość i porządek

  Poza kuchnią i sypialnią warto przyjrzeć się również innym pomieszczeniom oraz zrobić w nich gruntowny porządek. Konieczne jest usunięcie wszystkich zbędnych elementów i niepotrzebnych rzeczy. Wszystko, co zbędne, zaburza przepływ dającej energię i zdrowie energii Chi.

 • Pozytywne widoki

  Pozytywne widoki

  W całym domu, ze szczególnym uwzględnieniem jego wschodniej części, powinny znaleźć się optymistyczne, radosne rysunki oraz zdjęcia. Dzięki temu łatwiej będzie zregenerować własne siły.

  Jednocześnie jako ozdoby można użyć kryształów lub kamieni, które według zasad Feng Shui mają zdolność przyciągania pozytywnej energii.