Zakumaj.pl

Jak uczcić Dzień Matki?

1.0 (razem głosów: 1)
Jak uczcić Dzień Matki?

Dnia 26 maja każdego roku obchodzony jest Dzień Matki. Własne mamy powinno się doceniać o każdej porze roku, jednak ten dzień można uczcić szczególnie. Powinien być pełen przyjemności dla każdej mamy, spełniania jej małych i większych zachcianek tak, żeby wiedziała, że jest kochana oraz doceniana, nawet jeżeli zazwyczaj pokazanie tego wszystkiego umyka w nawale codziennych zajęć.

 • Śniadanie do łóżka

  Śniadanie do łóżka

  Zazwyczaj to matka zajmuje się gotowaniem dla całej rodziny. Jeśli jest możliwość odciążenia jej w tych obowiązkach, warto z tego skorzystać. Tak samo warto przygotować dla mamy śniadanie w jej wyjątkowym dniu i podać je do łóżka. Każdemu sprawia przyjemność, gdy przynajmniej raz do roku podaje mu się kawę, ulubione kanapki, gazetę albo smaży naleśniki. Dobrze jest wybrać dla mamy coś, co lubi, podać to na tacy i zapewnić, że nie musi zrywać się z wygodnego posłania, ponieważ dzisiaj wszystkim zajmują się dzieci.

 • Upominek dla mamy

  Upominek dla mamy

  Miłym gestem są również różnego rodzaju upominki. Można sięgnąć do własnej inwencji albo wcześniej zapytać mamy, czy jest coś, co chciałaby dostać. Matki często oszczędzają na sobie, nie kupując ubrań lub kosmetyków, które im się marzą. Warto spełnić takie marzenie i cieszyć się radością, jaką wywoła na twarzy mamy odpakowanie prezentu. Jako dodatek miło jest dołączyć do prezentu czekoladki lub ciastka, które szczególnie mamie smakują. Dzięki temu będzie wiedziała, że prezent nie był kupiony na szybko, ale przemyślany i kompletowany specjalnie dla niej.

 • Spotkanie z przyjaciółką

  Spotkanie z przyjaciółką

  Dzień Matki powinien być dniem całkowicie poświęconym przyjemnościom mamy. Z tego powodu warto zorganizować jej czas z przyjaciółką albo z przyjaciółkami, zaprosić je do domu i zatroszczyć się o miłe popołudnie, przygotowując kawę, podając ciasto, sałatki, stwarzając mamie możliwość spędzenia czasu z bliskimi osobami. Dzień Matki nie zobowiązuje do spędzenia z matką każdej minuty, lecz zrobienia czegoś dla niej, a spotkanie z przyjaciółkami będzie z pewnością miłe, ponieważ nie zawsze udaje się jej zobaczyć z nimi w inne dni. Można również kupić mamie i jej przyjaciółce bilety do kina na najnowszą komedię romantyczną.

 • SPA dla mamy

  SPA dla mamy

  W zależności od tego, jakimi funduszami dysponuje się w Dniu Matki, można zorganizować jej odrobinę luksusu dla ciała. Pierwszą możliwością jest umówienie mamy na zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Nie musi to być od razu pełen serwis, ale masaż olejkami, masaż relaksujący, manicure to z pewnością rzeczy, które sprawią mamie przyjemność. Jeśli nie ma się możliwości wysłania mamy do gabinetu kosmetycznego, można zapewnić go jej we własnej łazience. Przygotować ciepłą kąpiel z olejkami lub solą do kąpieli. Zapalić świece, kupić maseczkę, którą można mamie zrobić po kąpieli, a w trakcie zaproponować jej wino do popijania w wannie, książkę albo magazyn, który lubi czytać, a zazwyczaj nie ma na to czasu. Dzień Matki to dzień, w którym każda mama powinna poczuć się jak hrabina.