Zakumaj.pl

Jak urządzić domówkę w nietypowym stylu?

Jak urządzić domówkę w nietypowym stylu?

Domówki to coraz bardziej popularne imprezy. Obecnie coraz chętniej bowiem wracamy do mody sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy grupki znajomych spotykały się w mieszkaniach na prywatkach, gdzie nawiązywały się przyjaźnie oraz romantyczne znajomości. Domówki są tym bardziej lubiane, że pozwalają na dużo większą elastyczność oraz prywatność niż małe czy większe kluby. Zapraszamy, kogo chcemy, przekąski oraz alkohol są dużo tańsze, ponieważ kupujemy je w sklepach i możemy zachowywać się o wiele bardziej swobodnie. Jeśli jednak nie masz pomysłu na to, jak zorganizować swoją imprezę w domu, a chciałbyś, aby było to coś naprawdę wyjątkowego, to ten artykuł może ci w tym pomóc. Miłej zabawy!

 • W stylu PRL

  W stylu PRL

  Już od kilku lat styl retro jest bardzo modny i jak najbardziej powraca zarówno do sklepów odzieżowych, jak i z akcesoriami wnętrzarskimi. Wielu wokalistów nagrywa również covery znanych niegdyś przebojów, tworząc z nich nowe hity. W Polsce zdecydowanie najbardziej popularnym stylem retro jest PRL i to właśnie wzorując się na tej epoce, możesz zorganizować swoją prywatkę. Musisz wówczas pamiętać o meblościance, ceracie na stole, śledziku w occie, zimnych nóżkach (galarecie z mięsem) oraz o musztardówkach, w których jak najbardziej możesz podawać alkohol. Przydadzą się także plakaty z kultowymi scenami z tamtych czasów. Nie zapomnij poinformować znajomych, by mogli przebrać się w takie ciuchy, jakie wówczas się nosiło.

 • W stylu hawajskim

  Dobrym pomysłem jest również zorganizowanie typowo hawajskiej imprezy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią chłodnych, jesiennych lub zimowych wieczorów. Prawdziwe hawajska atmosfera z pewnością was ogrzeje. Pamiętaj o dmuchanym basenie, piasku oraz drinkach z palemkami. Zapewnij odpowiednie dekoracje w postaci naszyjników z kwiatów, choćby sztucznych. Na stole rozstaw wiele owoców i niech wszystko wygląda naprawdę bardzo kolorowo i słonecznie.

 • Bal przebierańców

  Bal przebierańców

  Nie musisz jednak aż tak bardzo się wysilać i przygotowywać specjalne potrawy, alkohole czy dekoracje, by twoja domówka stała się nietypowa. Możesz po prostu zaproponować swoim znajomym imprezę w stylu balu przebierańców. Każdy sam wybierze sobie odpowiedni strój, oddający jego kreatywność, pomysłowość oraz charakter. Możesz również zaproponować, by „bal” połączony był z konkursem na najlepsze przebranie. Możecie zrzucić się na nagrodę w postaci butelki dobrego alkoholu, a potem głosować na najciekawszy strój.

 • Zapewnij atrakcje

  Domówkę można uczynić wyjątkową oraz nietypową także poprzez odpowiednie atrakcje. Możesz na przykład zaangażować znajomych, którzy mają swój zespół i poprosić ich, by zagrali kilka chwytliwych kawałków na żywo. A może masz jakiegoś krewnego, który zajmuje się wykonywaniem figurek i postaci z balonów? Albo parodiuje znane postaci? Może twój przyjaciel jest iluzjonistą-amatorem i chętnie zaprezentowałby się przed większą publicznością? Może urządzisz wieczorek salsy? Jak sam widzisz, możliwości jest naprawdę mnóstwo, a każda z nich może urozmaicić pozornie zwykłą domówkę.