Zakumaj.pl

Jak uzyskać idealną cerę?

Jak uzyskać idealną cerę?

Idealna cera jest marzeniem wielu kobiet. Jednak aby ją uzyskać, trzeba wiele zachodu. Przede wszystkim należy stosować odpowiednie kosmetyki. Ważne jest, aby cera poddawana była odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu będzie się prezentować jak należy. Poniżej przedstawiamy sposoby, jak uzyskać idealny wygląd cery.

 • Nie maluj się

  Nie maluj się

  Każda kobieta dobrze wie, że podkład wpływa w niszczący sposób na cerę. Staraj się jak najrzadziej wykonywać makijaż przy użyciu podkładu czy fluidu. Cera jest wtedy bardzo obciążona, przez co nie funkcjonuje w naturalny sposób. Jeśli masz wolny dzień lub wybierasz się na opalanie, nie nakładaj makijażu. Nie jest ci potrzebny. Dzięki temu dasz swojej cerze odrobinę wytchnienia. Powinnaś również zmywać makijaż zaraz po powrocie do domu, gdy już wiesz, że nigdzie nie będziesz wychodziła. Jeżeli nie możesz się kompletnie obejść bez podkładu, nakładaj go niewiele. Im mniej, tym lepiej.

 • Pij wodę

  Pij wodę

  Woda jest prawdziwą przyjaciółką twojej skóry. Jeśli będziesz piła dużo, będziesz miała szansę odpowiednio nawodnić skórę. To jest warunek jej właściwego funkcjonowania. Poza tym woda usuwa z twojego organizmu toksyny, dzięki czemu nie odkładają się one w ciele. Tym samym twoja cera będzie wolna od wszelkich niedoskonałości.

 • Higiena twarzy

  Higiena twarzy

  Pamiętaj, aby nabyć odpowiedni żel i tonik, które są dostosowane do twojej cery. Dzięki temu kosmetyki te nie będą jej obciążać. Pamiętaj, aby zawsze zmywać makijaż przed położeniem się spać. Skóra podczas snu najbardziej się regeneruje. Gdy na twarzy będzie znajdował się makijaż, nie będzie miała takiej możliwości. Pamiętaj, aby przed nałożeniem żelu lub toniku na twarz najpierw spłukać ją wodą. Dzięki temu pozwolisz porom odpowiednio się otworzyć. Po zabiegu oczyszczania twarzy kosmetykami również spłucz ją wodą.

 • Nawilżaj cerę

  Nawilżaj cerę

  Pamiętaj, aby po myciu i tonizacji zawsze nakładać na twarz krem. Powinnaś mieć dwa – na dzień i na noc. Wybierz krem, który będzie dostosowany do twojego rodzaju cery. Podczas nakładania kremu masuj skórę delikatnie, żeby krem mógł się dostać do jej najgłębszych struktur. Latem używaj kremu z filtrem, a zimą nakładaj krem ochronny.

 • Zabiegi pielęgnacyjne

  Zabiegi pielęgnacyjne

  Jest kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które możesz wykonać u siebie w domu. Przede wszystkim możesz nałożyć maseczkę. Dobrze dobrana maseczka nawilża, odżywia i wygładza cerę. Maseczki wnikają głęboko w skórę, dzięki czemu odżywiają ją również od wewnątrz. Pamiętaj, aby stosować maseczki jedynie raz w tygodniu. Z taką samą częstotliwością powinnaś stosować peeling. Twoja cera dzięki dobrze dobranemu peelingowi będzie świeża, promienna i delikatna.