Zakumaj.pl

Jak sprawić, by cera wyglądała lepiej?

Jak sprawić, by cera wyglądała lepiej?

Pięknie wyglądająca cera rzadko kiedy jest zasługą genów i natury. Niewiele Pań bowiem może pochwalić się skórą twarzy bez przebarwień, blizn czy zmian trądzikowych. Dlatego też większość kobiet każdego dnia musi zwracać szczególną uwagę na pielęgnację twarzy, jeśli chcą, by ich cera była zadbana i promienna. Niestety, wiele z nas popełnia kilka podstawowych błędów w tej codziennej pielęgnacji. Artykuł ten ma pomóc ci walczyć z tymi błędami i nauczyć, jak odpowiednio dbać o cerę. Powodzenia!

 • Typ cery

  Zanim rozpoczniesz swoją drogę do odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, musisz rozpoznać swój typ cery. Pomogą ci w tym liczne internetowe aplikacje i ankiety. Jeśli jednak wolisz porozmawiać z fachowcem, udaj się do dobrej kosmetyczki lub dermatologa. Oni przebadają twoją skórę i będziesz miała pewność co do typu cery.

 • Myj twarz, ale nie za często

  Myj twarz, ale nie za często

  Bardzo ważna jest podstawowa i codzienna higiena. Należy myć twarz specjalnym mydłem lub innym kosmetykiem przeznaczony dla twojego typu cery. Nie można jednak robić tego za często, wystarczy dwa razy w ciągu dnia, rano i wieczorem. Zbyt częste mycie nie pozwoli odbudować twojej skórze naturalnej bariery ochronnej. Twarz wycieraj za pomocą papierowego ręcznika lub ręcznika materiałowego przeznaczonego tylko do wycierania twarzy, który będziesz prała co kilka dni.

 • Demakijaż

  Demakijaż

  Bardzo ważny, niezależnie od typu cery, jest dokładny demakijaż. Pamiętaj, żeby wykonać go jeszcze przed kąpielą, aby tusz i cień nie spływał ci na dolne partie twarzy. Kosmetyków do demakijażu jest bardzo wiele, od mleczek przeznaczonych raczej dla cer suchych, po lekkie płyny micelarne idealnie pasujące do cer tłustych. Zawsze stosujemy zasadę tzw. czystego wacika – to znaczy zmywamy makijaż do momentu, aż na waciku przestaną się pojawiać brązowe plamy od pudru czy podkładu.

 • Nawilżenie

  Równie ważne, co poprzednie punkty, jest nawilżanie skóry twarzy. Wbrew obiegowej opinii, cera tłusta oraz trądzikowa potrzebują bardzo dogłębnego nawilżenia, zwłaszcza przy stosowaniu kremów przeciwtrądzikowych, które najczęściej wykazują silne działanie wysuszające. Najlepiej nawilżać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Wyposaż się w odpowiedni dla ciebie krem nawilżający oraz pij dużo wody.

 • Domowe maseczki

  Domowe maseczki

  Twoją cerę odświeżą i poprawią jej stan maseczki domowej roboty. Nie musisz od razu wybierać się do drogerii, wystarczy, że zajrzysz do swojej kuchni. Maseczki można robić z jabłek, miodu, płatków owsianych czy nawet drożdży. W sieci znajdziesz wiele przepisów odpowiednich dla twojego typu cery.

Wskazówki:

Jeśli twoje problemy z cerą są poważne i nie działają na nie domowe sposoby, udaj się do specjalisty.

Pamiętaj, że poprawa wyglądu cery jest długim procesem, czasem trzeba poczekać nawet kilkanaście tygodni, aby zauważyć upragnione rezultaty.