Zakumaj.pl

Jak wyciąć ładną dynię z papieru?

2.4 (razem głosów: 4)
Jak wyciąć ładną dynię z papieru?

Prawdziwa dynia może sprawiać problemy swoimi gabarytami. Nie zawsze jest ją gdzie postawić lub nie zawsze ma się ochotę na wycinanie wzorów w takiej. Wtedy można skorzystać z innego sposobu na dyniowe ozdoby, które łatwo wykonać z papieru. Nie jest to trudne, jest łatwiejsze, szybsze i pozwala na szybkie stworzenie nie jednej, lecz kilkunastu dyń – do każdego pomieszczenia w domu.

 • Co będzie Ci potrzebne?

  Co będzie Ci potrzebne?

  Do zrobienia zabawnych i strasznych dyń papierowych nie trzeba skomplikowanych elementów ani dużej ich ilości. Wystarczy mieć pod ręką:

  * nożyczki,

  * nożyk do papieru,

  * papier do scrapbookingu.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Wziąć pierwszą kartkę i położyć ją przed sobą. Zgiąć ją w połowie. Po uzyskaniu dwóch połówek zgiąć ją jeszcze raz na pół. Tak uzyskiwany kształt chwycić za lewy dolny róg, pamiętając, że zgięcie powinno znajdować się na dole.Można użyć papieru białego do wykonania wycinanki, jednak żeby dynia wyglądała, jak powinna, znacznie lepszy będzie papier o barwie pomarańczowej. Dzięki temu nawet papierowa dynia będzie wyglądała jak żywa.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Sięgnąć po nożyczki i rozpocząć przycinanie, prowadząc nożyczki od prawego dolnego rogu wzdłuż górnej krawędzi, aż do lewego górnego rogu. Cięcie nie powinno być proste, lecz przypominać falbankę. Przed górnym lewym rogiem zaznaczyć niewielki prostokąt, niczym łodyżkę dyni.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Rozłożyć papier i przyciąć łodygę z jednej strony, w tym miejscu będzie spód dyni. Następnie złożyć ją ponownie na pół i nożyczkami wyciąć uśmiech typowy dla lampionów z dyni. Warto postarać się i przyciąć tak, aby było widać pojedyncze ząbki. Nad uśmiechem wyciąć trójkącik – niezbyt wielki – mający po rozłożeniu papieru stanowić dyniowy nosek.

 • Etap czwarty

  Ostatnim etapem jest wykonanie oczu dla dyni. Należy nożykiem do papieru wyciąć trójkąciki albo kółka, kształt jest dowolny. Rozłożyć papier i spojrzeć na swoje dzieło. Straszna dynia jest gotowa i można ozdobić nią ściany, okna albo dynie.