Zakumaj.pl

Prosty sposób na ramkę halloweenową

Prosty sposób na ramkę halloweenową

Jeśli w czasie imprezy halloweenowej zrobiłaś świetne zdjęcie, wywołaj je i włóż do tematycznej ramki – od razu będzie prezentowało się znacznie ciekawiej. Taką ramkę, tak samo jak zdjęcie oraz strój na przyjęcie, dobrze jest zrobić samodzielnie. Wtedy przyjemność jest jeszcze większa, zwłaszcza że zdjęcie zawsze można wymienić.

 • Jakie rzeczy są potrzebne?

  Jakie rzeczy są potrzebne?

  Ozdobienie ramki tak, żeby przez cały rok przypominała o Halloween lub straszyła mrocznym zdjęciem, nie jest problemem, pod warunkiem że wcześniej przygotuje się odpowiednie elementy do jej wykonania. Są to przede wszystkim:

  * ramka na zdjęcie,

  * czarna farba w sprayu,

  * przyklejane oczy sztuczne,

  * plastikowy lub gumowy pająk,

  * Mod Podge,

  * mroczne zdjęcie.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Pierwszym krokiem jest wybór ramki odpowiedniej szerokości, by można było do niej przyczepić ozdoby. Przy tym za ramkę nie trzeba przepłacać. Istnieje sporo sklepów tzw. za 2 zł, za 5 zł, w których znalezienie odpowiedniej ramki nie jest żadnym problemem. Warto z nich skorzystać i wybrać taką, która będzie pasować do przygotowanego zdjęcia.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Rozłożyć w miejscu pracy stare gazety, aby nie zabrudzić podłogi, stołu lub innej powierzchni, na której będzie odbywało się ozdabianie. Z ramki wyjąć szkiełko oraz tekturkę, które są w zestawie i odłożyć na bok, żeby się nie pobrudziły. Następnie ułożyć ramkę na środku starych gazet i rozpocząć spryskiwanie jej czarną farbą. Należy zrobić to dokładnie, równomiernie po każdej stronie, również wewnętrznej, po czym odłożyć do całkowitego wyschnięcia – może to potrwać nawet 24 godziny. Jeśli potrwa krócej, do pracy można przystąpić szybciej.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po wyschnięciu ramki – musi być całkowicie sucha, inaczej kolor w połączeniu z klejem rozmaże się, dając nieładny efekt – zacząć nanosić Mod Podge. Nakładamy klej pędzlem, rozprowadzając go równomiernie na ramce. Należy poczekać, aż całkowicie wyschnie i wtedy dopiero dokleić plastikowego pająka oraz oczy do niego. Zamiast pająka można użyć innej ozdoby, np. jaszczurki. Gdy wszystkie elementy będą już mocno się trzymać, wystarczy włożyć szkiełko, wybrane zdjęcie oraz przytrzymującą je tekturkę. Tak ozdobioną ramkę można postawić na szafce i cieszyć się jej widokiem.