Zakumaj.pl

Jak szybko przebrać dynię za wampira?

Jak szybko przebrać dynię za wampira?

Dynia i wampiry to idealne połączenie na Halloween, odpowiednio straszne i nadające się jako ozdoba do każdego pomieszczenia. Przy tym zrobienie z dyni strasznego wampira wcale nie wymaga cięcia jej, krojenia, brudzenia się miąższem – dynię można po prostu przebrać, tak jak siebie na przyjecie kostiumowe.

 • Jakie rzeczy są potrzebne?

  Jakie rzeczy są potrzebne?

  Aby przebrać dynię za strasznego hrabiego Draculę, przyda się kilka podstawowych elementów, które w tym pomogą. Są to przede wszystkim:
  * biała dynia,
  * 2 czarne ćwieki,
  * biały papier,
  * czerwony papier,
  * czarny papier,
  * czerwona włóczka,
  * nożyczki,
  * klej.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Dynię przetrzeć wilgotną szmatką, a następnie wbić w miejsce wyznaczone na przód i twarz wampira 2 ćwieki. Będą one stanowiły wampirze oczy, w końcu wampir musi je mieć, aby widzieć swoje przyszłe ofiary. Aby oczy były bardziej wyraziste, należy zrobić brwi z czarnego papieru poprzez wycięcie z niego dwóch łuków. Dokleić je nad oczami.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Uciąć kawałek włóczki czerwonej – nie musi być długi. Używając kleju, przymocować go do powierzchni dyni niczym wąską kreskę ust. Na białej dyni będą one wybijać się kolorystycznie. Następnie sięgnąć po biały papier i narysować na nim 2 trójkąciki – wyciąć je. Po wycięciu przykleić oba po bokach ust. Papierowe trójkąty będą tym, co najważniejsze u wampira – kłami.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Na sam koniec przystąpić do wykonywania kołnierza dla dyniowego wampira, dzięki czemu będzie wyglądał bardzo dostojnie. Kołnierz trzeba zrobić z czarnego papieru. Zmierzyć obwód dyni metrem krawieckim i odmierzyć na czarnym papierze odpowiednią długość. Wyciąć, po czym podobny kształt wymierzyć z czerwonego papieru, dbając o to, żeby był nieco węższy. Czerwona część będzie podszewką kołnierza i należy ją przykleić do czarnego materiału. Wygiąć lekko górną część papieru, po czym przykleić całość do dyni i poczekać, aż wyschnie. Straszny dyniowy wampir jest gotowy do ustawienie w dowolnym miejscu.