Zakumaj.pl

Jak wykonać domek z kartonu dla kota?

4.5 (razem głosów: 1)
Jak wykonać domek z kartonu dla kota?

Powszechnie znane jest zamiłowanie kotów do kartonów, pudełek, miejsc, w których mogą schować się i ukrywać albo wylegiwać w wygodny dla siebie sposób. Można rzucić zwierzakowi pierwsze lepsze pudełko, lecz można również postarać się bardziej, tworząc dla niego mały domek, niczym dla kociego księcia. Oto nasz pomysł.

 • Czego potrzeba?

  Czego potrzeba?

  Przed przystąpieniem do konstruowania domku należy przygotować niezbędne do tego elementy, wśród których powinny znaleźć się:
   * 3 kartony o tej samej wielkości,
  * ołówek,
  * linijka,
  * klej na gorąco,
  * nożyk,
  * mata do cięcia,
  * szablon drzwi,
  * szablon okna.
  Kartony powinny być większe od kota, żeby zwierzak zmieścił się w domku bez żadnych problemów.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przed rozpoczęciem składania domku pobrać szablon okna oraz drzwi. Powiększyć go, zwłaszcza drzwi, żeby kot mógł swobodnie przez nie przechodzić. Wydrukować, a następnie wyciąć.Szablony składają się z 2 rodzajów linii – przerywanych oraz całych. Przerywanych nie należy nacinać, lecz jedynie zgiąć je, tworząc ruchome elementy.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Rozłożyć jeden z kartonów i w odpowiednich miejscach – bocznych ściankach – przyłożyć szablony okna i drzwi. Odrysować je. Drzwi wystarczą jedne, ale okien można zrobić dowolną liczbę.Po odrysowaniu szablonów naciąć całe linie – przed przystąpieniem do cięcia włożyć do środka kartonu matę zabezpieczającą – a przerywane wygiąć, tworząc ruchome elementy kociego domku. Rozłożyć drugi karton i narysować na jego ściankach tylko okna.

 • Etap trzeci

  Złożyć z powrotem pierwszy karton, sklejając spód klejem. Następnie ruchome klapki ze spodu z drugiego kartonu unieść i odciąć 2 naprzeciwległe klapki. Z pozostałych 2 wybrać jedną i przeciąć ją na pół, odcinając całkiem jeden kawałek. Stworzy on otwór, przez który będzie mógł przechodzić kot. Przykleić połówkę klapki do pozostałego w całości fragmentu. W podobny sposób przyciąć klapki pudełka z drzwiami, pamiętając, aby otwór, przez który kot może wchodzić, znajdował się w tym samym miejscu, w którym znajduje się w pudle z oknami. Należy je do siebie dopasować po wycięciu, a następnie przykleić, tworząc dwupiętrową konstrukcję.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Otworzyć drugie pudło z drugiej strony, przygotowując dach. Na krótszych klapkach wyznaczyć linie od krawędzi do środka, tworząc trójkąty. Przyciąć je, odcinając niepotrzebne elementy, a następnie pokryć krawędzie po lewej stronie klejem. Pochylić dłuższą klapkę z lewej strony, sklejając wszystkie elementy, a następnie to samo powtórzyć z prawą stroną, sklejając dach. Klejem wzmocnić także czubek dachu.Pozwolić wyschnąć całości, po czym postawić domek w pokoju, żeby kot mógł z niego swobodnie korzystać.