Zakumaj.pl

Jak zrobić kotu pudełko do zabawy?

Jak zrobić kotu pudełko do zabawy?

Koty bywają bardzo zaskakującymi zwierzakami. Wiele z nich lubi się bawić, nawet kiedy są już dorosłe. Piłki do gonienia, zabawki na sznurku to idealne dodatki do kociego życia, jednak nie jedyne. Okazuje się, że koty uwielbiają pudełka, które mogą być dla nich doskonałą rozrywką. Jeśli chce się zabić kocią nudę, warto przygotować pupilowi taką zabawkę.

 • Czego potrzeba?

  Czego potrzeba?

  Przygotowanie zabawki dla kota wymaga bardzo niewielu elementów, niezbędne są:
  * taśma klejąca,
  * nożyczki,
  * pudełko, do którego zmieści się kociak.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Pudełko samo w sobie już jest kuszące dla kota. Wystarczy położyć je na podłodze na boku, żeby kot zainteresował się opakowaniem. Zacznie do niego zaglądać, wsuwać głowę, wsuwać tułów i może uczynić z niego swoją kocią twierdzę.Jeżeli położy się pudełko otworem do góry, kot z chęcią będzie do niego wskakiwał i wyskakiwał w ramach zabawy, chociaż może w nim również spać.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Bardziej urozmaiconą zabawą jest wycięcie w kartonie otworów. Mogą być okrągłe albo prostokątne. Najlepiej sprawdzi się kilka mniejszych otworów oraz jeden większy, na tyle duży, żeby kot mógł przez niego przejść i w razie potrzeby wyjść.Pudełko z otworami można również układać w różnych pozycjach, sprawiając kotu sporo przyjemności nową zabawką. Jeżeli pudełko ma być przeznaczone dla małego kociaka, najlepiej nie wycinać otworu zbyt wysoko, żeby zwierzak nie miał problemu ani z dostaniem się do środka, ani z wyjściem.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Z kartonów można również budować tunele i konstrukcje dla kota. Dotyczy to głównie osób, które mają w pokoju na tyle miejsca, aby taka zabawka nie zawadzała. Wtedy też potrzebny będzie nie jeden karton, a kilka. Można je nacinać, łączyć taśmą klejącą, tworzyć tunele, wycinać koła po bokach albo z wierzchu, tworząc kotu labirynt, w którym będzie mógł się swobodnie wyszaleć.