Zakumaj.pl

Jak wykonać kolorowe bransoletki z gliny?

Jak wykonać kolorowe bransoletki z gliny?

Glina plastyczna może stać się twoim ulubionym materiałem już po pierwszym jej użyciu. Jest wprost idealna do tworzenia najróżniejszych rzeczy. Możesz z niej wykonać wszystko, czego zapragniesz, również biżuterię. Jeżeli będziesz chciała wykonać ją właśnie z tego materiału, nie będziesz się mogła nadziwić, jaka jest cudowna. Poniżej znajdziesz instrukcję, dzięki której wykonasz wspaniałe, kolorowe bransoletki z gliny.

 • Rozrabianie

  Rozrabianie

  Glina przypomina nieco plastelinę, a nawet bardziej modelinę. Zanim zaczniesz jej używać, musisz ją rozrobić. Aby cokolwiek z niej wykonać, powinna być miękka i podatna na wszelakie wyginanie.

 • Rolowanie

  Rolowanie

  Kolejnym krokiem jest zrolowanie jej. Zrób z niej podłużny kształt, który przypomina nieco dżdżownicę. Bo z tym właśnie kojarzy się obiekt ze zdjęcia poniżej.

 • Dwa kolory

  Dwa kolory

  Kolejnego „robaka” zrób z innego koloru gliny. Wybierz jakiś według swoich upodobań. Przecież to ty będziesz chodzić z tymi ozdobami.

 • Oplatanie

  Oplatanie

  Opleć jednym z kawałków drugi z nich. Na zdjęciu znajdziesz dokładny przykład, jak powinno to wyglądać. Mnie przypomina to nieco oplatanie tasiemką.

 • Bierzemy miarę

  Bierzemy miarę

  Teraz zroluj se sobą oba paski gliny, tak by się ze sobą połączyły, tworząc dwukolorową „dżdżownicę”. Następnie przyłóż je do bransoletki, którą aktualnie nosisz, żeby sprawdzić, jaką średnicę powinna mieć bransoletka. Nie może przecież być ani za mała, ani zbyt duża. Zbędną glinę powinnaś obciąć. Na koniec uformuj ostateczny kształt swojej bransoletki.

 • Wypiekanie

  Kiedy już wykonasz swoją pierwszą bransoletkę, powinna trafić do piekarnika. Wypiekaj biżuterię zgodnie z instrukcją producenta gliny. Po wyciągnięciu jej z piekarnika, odłóż ją do wyschnięcia.

 • Kolejne sztuki

  W dokładnie ten sam sposób powinnaś połączyć inne kolory. Dzięki temu stworzysz sobie fantazyjny komplet bransoletek, którego pozazdroszczą ci koleżanki. Możesz zacząć eksperymentować, łącząc ze sobą więcej niż dwa kolory.

Czego potrzebujesz:

Do wykonania bransoletki będą ci potrzebne:

glina plastyczna w różnych kolorach

bransoletka, którą nosisz, na wzięcie miary

ostry nóż