Zakumaj.pl

Jak wykonać naszyjnik z filcowymi liśćmi?

Jak wykonać naszyjnik z filcowymi liśćmi?

Jesienią często tworzy się z dziećmi ciekawe ozdoby z kasztanów, żołędzi i kolorowych liści. Fantazyjne ludziki i dekoracje znajdują się później w całym domu. W takiej sytuacji, korzystając z jesiennego nastroju, dobrze jest zrobić coś ładnego i miłego dla siebie – naszyjnik będzie doskonałym pomysłem w takiej sytuacji. Jeśli masz trochę czasu, spróbuj.

 • Jakie przedmioty są potrzebne?

  Jakie przedmioty są potrzebne?

  Aby zabrać się z impetem do pracy, niezbędne jest zebranie wcześniej odpowiednich do tego rzeczy, wśród których najważniejsze są:

  * filc w różnych kolorach,

  * tekturka,

  * igła,

  * nitka,

  * ołówek,

  * łańcuszki.

  Zamiast igły i nitki można użyć maszyny do szycia, która sprawi, że stworzenie naszyjnika będzie szybsze.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Na tekturce narysować listek – może być zwykły, podłużny lub przypominać liście, np. dębu. Szablon nie powinien być zbyt duży, gdyż naszyjnik nie będzie prezentował się wtedy odpowiednio ładnie. Lepiej wyglądają mniejsze listki o prostym kształcie lub kombinacja prostych listków i jednego bardziej fantazyjnego.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Przygotowany szablon wyciąć i odrysować na kawałkach kolorowego filcu. Oczywiście przyszły naszyjnik może być jednokolorowy, np. czerwony. Wtedy wystarczy jedynie przygotować więcej materiału w wybranym kolorze i odrysować na nim 5 listków. Po odrysowaniu dokładnie wyciąć wzdłuż narysowanych linii.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Wycięte listki ułożyć jeden przy drugim tak, aby tworzyły jedną linię, i zacząć zszywać je estetycznym ściegiem. Dobrze sprawdzi się przy tym brązowa nitka, przypominająca jesienne barwy. Po dojściu do ostatniego liścia zawrócić igłą i przeszyć filc jeszcze raz, po tej samej linii, żeby mieć pewność, że listki będą się mocno trzymały. Operację tę można wykonać także, używając maszyny do szycia.

 • Etap czwarty

  Po wykonaniu linii z listków zmierzyć długość, jaką ma mieć naszyjnik. Następnie zmierzyć listki i odjąć uzyskany wymiar od wcześniejszego. Otrzymany wynik podzielić przez 2. Uzyskana liczba będzie stanowiła wymiary łańcuszka.Łańcuszek zakupić w sklepie z akcesoriami do wykonywania biżuterii i przyszyć do liści. W taki sposób piękny naszyjnik jest gotowy do noszenia.