Zakumaj.pl

Ciekawy sposób zrobienia bransoletki z koralikami

Ciekawy sposób zrobienia bransoletki z koralikami

Bransoletka na nadgarstku to jeden z ciekawszych oraz ładniejszych sposobów ozdabiania siebie oraz dodawania uroku własnemu strojowi. Wiedzą o tym wszystkie kobiety, ale mężczyźni równie często korzystają z dodatku, jakim jest bransoletka na ręce. W sklepach można znaleźć mnóstwo ciekawych modeli, jednak mało który będzie miał takie znaczenie i siłę wyrazu, jak ozdoba wykonana samodzielnie.

 • Jakie rzeczy są potrzebne?

  Jakie rzeczy są potrzebne?

  Żeby móc samodzielnie zrobić bransoletkę, potrzebne są określone elementy, z których przy odrobinie czasu wolnego powstanie bardzo ładna biżuteria. Potrzebne są jedynie:

  * łańcuszek,

  * zapinka do bransoletki,

  * szczypce jubilerskie,

  * 12 koralików o dowolnej barwie,

  * 12 srebrnych szpilek.

  Jak widać, przygotowane elementy pozwolą zrobić bardzo elegancką ozdobę, idealną nawet na wielkie wyjścia.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Łańcuszek – może być srebrny lub pozłacany, wedle uznania – wymierzyć na nadgarstku do odpowiedniego rozmiaru. Trzeba pamiętać, aby zostawić 1 – 2 cm więcej i nie dopasowywać zbyt ciasno, bo wtedy bransoletka będzie niewygodna. Po uzyskaniu odpowiedniego rozmiaru przyciąć łańcuszek szczypcami, na końcu ozdoby mocując zapinki. Taką zapinkę można z powodzeniem nabyć w sklepie jubilerskim, przez internet lub w sklepach zajmujących się akcesoriami do rękodzieła.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Wybrać koraliki. W zależności od własnych upodobań mogą mieć różną wielkość oraz kolor. Mogą być również wielobarwne, ważne jest, aby skłaniały do późniejszego noszenia bransoletki częściej niż raz na miesiąc. Przez wybrane koraliki przeciągnąć szpilki, ale bez obcinania końcówek szpilek.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Po przygotowaniu łańcuszka i koralików wybrać, w których miejscach mają się one znaleźć na łańcuszku. Mogą obok siebie, w odstępach, w dowolnym układzie. Po podjęciu decyzji rozpocząć ich mocowanie poprzez wkładanie szpilki w ogniwko i zaciskanie jej szczypcami, żeby nie wypadła podczas noszenia – ogniwko musi być dobrze zaciśnięte, ale nie na tyle, żeby koralik nie mógł poruszać się ani odrobinę. Żeby całość wyglądała estetycznie, dobrze jest zadbać o równe odległości między jednym koralikiem a drugim.Po przymocowaniu wszystkich dodatków bransoletka jest gotowa do noszenia lub podarowania komuś w prezencie – z pewnością się ucieszy.