Zakumaj.pl

Jak wykonać ozdobne przedmioty z kamieni?

4.0 (razem głosów: 2)
Jak wykonać ozdobne przedmioty z kamieni?

Często przywozimy z podróży na pamiątkę ciekawe kamienie. Leżą potem w szufladzie, bo nie bardzo mamy pomysł, co z nimi zrobić. Tymczasem z kamieni, nawet najbardziej zwyczajnych, można przygotować bardzo piękne ozdoby do swojego domu. Mogą to także być oryginalne prezenty. Jak wykonać ozdobne przedmioty z kamieni, dowiesz się z tego artykułu.

 • Dekoracja stołu

  Dekoracja stołu

  Przyklejając płaskie kamyczki na korkowe podkładki o różnych kształtach można wykonać oryginalne i bardzo piękne podstawki pod naczynia czy maty na stół. Można na nich ustawiać zastawę stołową, kubeczki z napojami, a także gorące garnki.

 • Naczynia

  Naczynia

  Z kamieni można wykonać bardzo ładne misy czy doniczki na kwiaty. Wystarczy mieć plastikowe naczynie do użycia jako szablon i po zabezpieczeniu go folią nakleić kamienie. Takie przedmioty mają prawdziwy urok.

 • Ozdobne kamyczki

  Ozdobne kamyczki

  Na kamieniach można namalować różne wzory albo umieścić napisy. Tak przygotowane kamyczki można wykorzystać jako już gotową dekorację albo element ozdobnej maty czy ciekawego obrazka na ścianę.

 • Kolekcje

  Kolekcje

  Dekoracja kamieni może być podporządkowana jakiemuś tematowi. Można na kamyczkach namalować literki, cyfry, a nawet znaki runiczne. Ciekawie będą się prezentowały wsypane do dużej misy.

 • Inspiracja

  Inspiracja

  Na kamyczkach można wypisać inspirujące hasła czy sentencje. Wsypane do drewnianej misy będą nie tylko zdobić wnętrze, ale także zachęcać do przemyśleń.

 • Kamienne rośliny

  Kamienne rośliny

  Odpowiednio pomalowane płaskie kamyki różnej wielkości świetnie udają rośliny doniczkowe, zwłaszcza kaktusy i inne sukulenty ze względu na ich grube liście. Można także namalować na kamieniach stylizowane kwiaty, taka dekoracja również będzie bardzo interesująca.

 • Kamienne dekoracje

  Kamienne dekoracje

  Duże kamienie pomalowane w oryginalne wzory mogą być wspaniałą dekoracją zarówno domu, jak i ogrodu. W naszym ogrodzie, na patio czy na tarasie pojawią się barwne motyle, ogromne biedronki, chrząszcze o błyszczących pancerzach, barwne kwiaty, stylizowane ryby, koty czy różne tajemnicze stwory. Trzeba tylko uruchomić swoją wyobraźnię.

 • Chodnik w ogrodzie

  Chodnik w ogrodzie

  Bardzo ciekawym rozwiązaniem stosowanym w ogrodach jest układnie specjalnych płaskich ozdobnych elementów zamiast wytyczania regularnej ścieżki. Zachowujemy wtedy większą powierzchnię zieleni, a takie detale ładnie prezentują się w trawie. Zamiast kupować gotowe elementy wykonane na przykład z betonu, można przygotować je samodzielnie z drobnych kamieni. Kamienie naklejamy na cementowy podkład. Można je wykorzystać po prostu w stanie naturalnym albo układać z nich wzory. Kamienie można lakierować i malować farbami. Uzyskane efekty potrafią być zaskakujące.

 • Budki dla ptaków

  Budki dla ptaków

  Znudziły ci się tradycyjne wykonane z drewna budki dla ptaków? Przygotuj im takie oryginalne domki z elewacją z drobnych kamyczków. Są śliczne, a także odporne na warunki atmosferyczne. To bardzo oryginalna ozdoba ogrodu.

 • Etykiety

  Etykiety

  Doskonałym pomysłem jest użycie kamyczków z napisami jako znaczników ogrodowych. Dobrze sprawdzą się także w słoiczkach z przyprawami.