Zakumaj.pl

Jak wykonać papierową pajęczynę?

1.0 (razem głosów: 1)
Jak wykonać papierową pajęczynę?

Na Halloween wypada przynajmniej odrobinę ozdobić dom, niezależnie od tego, czy wydaje się duże przyjęcie, czy jedynie urządza spotkanie w gronie najbliższych. Ładne ozdoby można albo kupić, albo wykonać z papieru. W poniższym artykule podpowiadamy, jak wykonać ładne i kolorowe papierowe pajęczyny.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie pajęczyn z papieru może brzmieć skomplikowanie, ale w rzeczywistości jest przyjemną formą spędzenia czasu, do której potrzebne są:
  * kolorowy papier,
  * nożyczki,
  * chęć do wykonania czegoś ładnego.

 • Krok pierwszy

  Kartkę w wybranym kolorze przyciąć w taki sposób, żeby tworzyła kwadrat. Jeśli na oko jest to trudne, można pomóc sobie linijką i ołówkiem, zaznaczając do odcięcia boki kartki. Można również użyć gotowych kartek do origami, kolorowych, o wymiarach 7 – 8 cm z każdego boku.Przygotowaną kartkę zgiąć na ukos.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Złożoną kartkę zgiąć ponownie, tym razem na pół, po skosie. Zakończenie papierowego fragmentu skierować do siebie. Górny bok podzielić na 3 równe części, od którego odchodzą linie. Jeśli wyobraźnia to za mało, można narysować sobie linie pomocnicze.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Prawą część trójkąta zgiąć w bok, w stronę środka papieru, z lewą postąpić tak samo. Powstałą, nierówną górę odciąć, zaokrąglając ją przy tym lekko. Przy pomocy ołówka narysować na całej długości trójkąta równoległe do góry. Najlepiej nie dociągać krawędzi do końca, lecz zostawić po obu bokach niewielki odstęp – 2 – 3 mm.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Po wykonaniu linii wyciąć co drugą z nich, tworząc pustą przestrzeń, jak pomiędzy nitkami pajęczyny. Gdy wytnie się wszystkie z możliwych, rozłożyć pajęczynę i rozprostować je dłonią. Można przeprasować pod ścierką.

  Papierowa pajęczyna może służyć zarówno jako ozdoba, jak również jako podstawka pod kubek.