Zakumaj.pl

Jak wykonać prostą opaskę skórzaną?

Jak wykonać prostą opaskę skórzaną?

Zaskakująca, ciekawa opaska, którą miło jest założyć na włosy, to nasza propozycja. Nie trzeba poszukiwać w sklepie, nie trzeba rozważać wśród różnych modeli, wystarczy jedynie przeczytać naszą propozycję i zrobić ozdobę. Z nią na głowie poczujesz się niczym modelka z paryskich wybiegów mody.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do zrobienia ładnej opaski trzeba przygotować kilka niezbędnych do tego przedmiotów, wśród których muszą znaleźć się:

  * stara skórzana kurtka bądź torebka,

  * klej szybkoschnący,

  * nożyczki,

  * gumka,

  * maszyna do szycia.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Z wybranego skórzanego przedmiotu wyciąć dwa paski mające wymiary 40 x 2cm oraz jeden pasek o wymiarach 5 x 1,2cm. Po ich wycięciu wziąć jeden z dłuższych pasków i zrobić z połowy paska dwie pętelki. Pętelka od końca paska powinna być większa, a druga mniejsza.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Podkleić pętelki klejem i ścisnąć, żeby się nie oderwały od siebie – najlepiej do tego sprawdzi się klej szybkoschnący. Po przygotowaniu pętli z jednej strony, zrobić to samo z drugiej strony uzyskując kształt przypominający kokardkę. Następnie końcówkę cieńszego z pozostałych pasków przykleić do lewej strony kokardki i owinąć nią kokardkę wokół środka. Pozostawić do wyschnięcia.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Wybrany koniec ostatniego paska naciąć nożyczkami i przewlec przez nacięcie gumkę. Wywinąć ją delikatnie, a następnie zszyć, używając maszyny do szycia, aby oba elementy były dobrze połączone. Przymierzyć uzyskany element do głowy, żeby sprawdzić, jaka szerokość jest potrzebna, po jej odmierzeniu doszyć gumkę z drugiej strony paska. Na zakończenie z boku opaski przyszyć wykonaną wcześniej kokardkę. Tak zrobiona opaska, chociaż skromna, dodaje uroku całemu wyglądowi.