Zakumaj.pl

Jak wykonać samodzielnie nadruk na koszulkę?

2.8 (razem głosów: 2)
Jak wykonać samodzielnie nadruk na koszulkę?

Modne jest dzisiaj jest absolutnie wszystko. To, co sami wymyślimy, jest jeszcze bardziej w cenie, gdyż liczy się przede wszystkim pomysł, oryginalność, niebanalne wykorzystanie zwyczajnych rzeczy, często w całkiem innym celu niż ich codzienne przeznaczenie. Taka niebanalna koszulka to naprawdę coś. Można błysnąć w towarzystwie, zrobić komuś niecodzienny prezent. Wypisać hasło, które potem można nosić przez wiele dni. Można też wybrance serca zrobić koszulkę z bukietem kwiatów lub życiowym wyznaniem. Naprawdę – co chcesz. Na od wieków popularny T-shirt naklejamy nasze indywidualne piętno, coś, co sprawi, że koszulka będzie tylko i wyłącznie twoja. Dzięki niej nawet z daleka będziesz rozpoznawalny. Jak to zrobić? Podajemy sposób wykonania nadruku, który być może zainspiruje cię do samodzielnego wykonania jakiegoś projektu. Zrobienie nadruku na koszulce jest zabawnie proste i nie wymaga niczego więcej poza dobrymi chęciami i pomysłem. Największym wyzwaniem będzie zakup papieru transferowego.

 • Gdzie kupić papier transferowy?

  Gdzie kupić papier transferowy?

  Najtrudniej kupić papier transferowy. Jak wszystko – można go dostać w Internecie lub w dobrych specjalistycznych sklepach papierniczych.

  Papier kosztuje około 5 zł za arkusz A4 dla jasnych koszulek i 10 zł – dla ciemnych materiałów.

 • Inwencja twórcza

  Inwencja twórcza

  Teraz najważniejsze – pomysł. Trzeba się zdecydować, co ma być na nadruku, jaki obrazek chcemy uzyskać. Projekt robimy na komputerze. Poświęćmy na to odrobinę czasu. Możemy coś w obrazek wkomponować, może to być nasze zdjęcie z wakacji lub zabawny fotomontaż.

 • Drukowanie rysunku

  Drukowanie rysunku

  Rysunek powinien zmieścić się na arkuszu formatu A4. To bardzo ważne. Teraz z kolei trzeba się zastanowić lub wypróbować, jak włożyć papier, aby uzyskać wydruk na pożądanej stronie. Jedna strona zazwyczaj jest zadrukowana, a więc projekt należy wydrukować po białej stronie.

 • Teraz uzyskany projekt należy wydrukować.

  Teraz uzyskany projekt należy wydrukować.

  Uwaga! Jeszcze raz sprawdzamy, czy projekt wydrukuje nam się po białej stronie papieru.

 • Przygotowanie

  Przygotowanie

  Gotowy obrazek możemy wyciąć, pozostawiając kilka milimetrów marginesu. Teraz wystarczy wprasować nadruk w koszulkę.

Ostrzeżenia:

Twój nadruk nie lubi gorącego. Wystarczy, że wytrzymuje pranie w pralce. Nie znosi gorącego żelazka, pod jego wpływem spłynie lub sklei koszulkę ze stopką żelazka! Nie prasujemy nadruków na koszulce. Dotyczy to nie tylko nadruku wykonanego przez ciebie samodzielnie, większość wzorów na T-shirtach źle znosi prasowanie.