Zakumaj.pl

Jak wykonać świąteczną wycieraczkę przed drzwi?

Jak wykonać świąteczną wycieraczkę przed drzwi?

Boże Narodzenie to czas, kiedy nasze domy zmieniają swoje oblicze. Królują w nich świąteczne dekoracje i można je odnaleźć w każdym zakątku. Ozdobić można drzwi, okna, świąteczny stół – warto pomyśleć także o wejściu do naszego domu. Pięknie udekoruje je świąteczny wieniec na drzwiach. Dlaczego jednak nie przygotować pięknej wycieraczki z jakimś bożonarodzeniowym motywem? Jak wykonać świąteczną wycieraczkę przed drzwi, dowiesz się z tego artykułu.

 • Zaczynamy – przygotowanie wycieraczki

  Do ozdobienia wykorzystamy zwykłą kokosową wycieraczkę. Powinna ona być gładka, bez żadnych wzorów. Na beżowym tle bardzo ładnie zaprezentuje się nasza świąteczna dekoracja.

 • Potrzebne materiały

  Wykonanie takiej ozdobnej świątecznej wycieraczki jest bardzo proste. Potrzebujemy jedynie taśmy malarskiej oraz farby w sprayu. Możemy także posłużyć się szablonem z gotowymi wzorami.

 • Jak wykonać wzór – część pierwsza

  Jak wykonać wzór – część pierwsza

  Wzór na naszej wycieraczce możemy wykonać na dwa sposoby. Jeśli użyjemy do zaznaczenia wzoru taśmy malarskiej, wówczas zachowa on oryginalny beżowy kolor wycieraczki, natomiast farbą w sprayu pokryjemy tło. Gdy wykorzystamy szablon, farbą pokryjemy wzór, a tło pozostanie w kolorze beżowym. W tym drugim przypadku zużyjemy mniej farby.

 • Jak wykonać wzór – część druga

  Jak wykonać wzór – część druga

  Kiedy zaznaczyliśmy już kontur wzoru za pomocą taśmy lub przyłożyliśmy do wycieraczki szablon, możemy przystąpić do malowania. Użyjemy farby w sprayu, aby równo pokryć powierzchnię. Podczas pracy trzeba koniecznie dbać o dobrą wentylację pomieszczenia, a przed przystąpieniem do malowania należy zadbać o to, by zabezpieczyć podłogę i sprzęty przed zabrudzeniem farbą.

 • Jak wykonać wzór – część trzecia

  Jak wykonać wzór – część trzecia

  Wycieraczkę pokrywamy farbą co najmniej dwukrotnie. Kolejną warstwę kładziemy dopiero po wyschnięciu poprzedniej. Należy równomiernie nanosić farbę, by kolor był jednolity. W tym celu cały czas przesuwamy pojemnik z aerozolem, nie trzymamy go w jednym miejscu przez dłuższy czas.

Wskazówki:

Można wykonać wzór, używając więcej niż jednego koloru farby. Należy wówczas przygotować więcej szablonów. Praca nad taką wycieraczką będzie trwała dłużej.