Zakumaj.pl

Jak udekorować dom na Boże Narodzenie?

Jak udekorować dom na Boże Narodzenie?

Boże Narodzenie zawdzięcza swój niepowtarzalny nastrój nie tylko kwestiom religijnym, ale i ozdobom. Nie ma drugiego święta, które byłoby tak bogate w ozdoby i dodatki. Widać je w centrach miast, w sklepach oraz w domach. Już na początku grudnia warto pomyśleć o ozdobach i rozpocząć dekorowanie własnego mieszkania, żeby wszyscy domownicy oraz świąteczni goście mogli poczuć się wyjątkowo w tym niezwykłym czasie.

 • Ozdoby na oknach

  Ozdoby na oknach

  Ozdobienie okien od strony ulicy sprawi przyjemność zarówno domownikom, jak i przechodniom. Gwiazdki, śnieżynki lub lampki nadają się najlepiej do okiennych dekoracji. Można je wyciąć ze srebrnego albo białego papieru. W przypadku wycinania śnieżynek warto skorzystać ze wzorów znajdujących się w Internecie albo odbić je z gotowego szablonu sztucznym śniegiem. Dzięki temu nawet jeśli prawdziwy nie spadnie w czasie świąt, będzie miało się namiastkę. Żeby świąteczną atmosferę zachować również po zmroku, można ozdobić okno lampkami choinkowymi. Dają one ciepły blask i przypominają o choince. Dla osób, które nie chcą oklejać lampkami całych ram okiennych, dobrym rozwiązaniem jest postawienie na parapecie małej świecącej choinki lub świecącego Mikołaja.

 • Ozdoby na drzwiach

  Ozdoby na drzwiach

  Coraz częściej na drzwiach wejściowych pojawiają się różnego rodzaju ozdoby. Jest to bardzo ładny i miły pomysł, ponieważ od progu zachęca gości do wejścia i świętowania. Najlepiej jako ozdoba na drzwi sprawdzają się wieńce wykonane z gałązek drzew iglastych albo ostrokrzewu. Można zakupić je niemal na każdym targu lub zrobić własnoręcznie, włączając do działania całą rodzinę. Wówczas warto zrobić kilka wieńców i rozdawać bliskim w ramach prezentu. Gałązki ozdabiać można w dowolny sposób – bombkami, aniołkami, wstążkami z motywami bożonarodzeniowymi, słomianymi ozdobami na choinkę – wszystkim, co kojarzy się ze świętami. Wieniec warto powiesić już tydzień przed Bożym Narodzeniem, żeby przypominał o nadchodzących dniach.

 • Ozdoby na stole

  Ozdoby na stole

  Każda gospodyni chce, żeby stół wigilijny wyglądał zachwycająco. Ozdobić go można serwetkami w gwiazdki lub śnieżynki oraz stroikami i figurkami aniołów. Ważne, aby nie przesadzić z ilością rzeczy, które będą się na nim znajdować, ponieważ ma pomieścić całą rodzinę oraz potrawy wigilijne. W związku z tym warto zadbać o ładny obrus, najlepiej ze świątecznym motywem i dopasowane do niego kolorystycznie serwetki. Nie wolno również zapominać o świecach, które wprowadzą odpowiedni klimat. Jeśli lubi się ładne zapachy, można zakupić świece o zapachu cynamonu lub pomarańczy, które kojarzą się ze świętami niemal każdemu.

 • Najważniejsza choinka

  Najważniejsza choinka

  Dekorowanie choinki jest jednym z najważniejszych momentów w czasie świąt. W zależności od regionu ubiera się ją w Wigilię lub dzień wcześniej. Przed dekoracją dobrze jest sprawdzić stan lampek, żeby upewnić się, czy działają, oraz zdecydować się na wersję kolorystyczną choinki. Duży wybór bombek w sklepach pozwala na wariacje kolorystyczne oraz na choinki w jednym kolorze od bombek po łańcuchy i lampki. Gdy w domu są małe dzieci, warto skorzystać z ich kreatywności i razem z nimi wykonać łańcuchy z kolorowego papieru, papierowe gwiazdki i ludziki. Dzięki temu choinka będzie tak samo radosna, jak Boże Narodzenie.