Zakumaj.pl

Jak zacząć grać koncerty?

3.8 (razem głosów: 2)
Jak zacząć grać koncerty?

Stworzyłeś własny zespół i chciałbyś zacząć grać dla szerszej publiczności? Nie czekaj, aż obok garażu, w którym przeprowadzacie próby, będzie przechodził szef wytwórni i zaproponuje wam kontrakt. Możecie wypromować się sami. Nawet największe, znane na całym świecie zespoły bardzo często zaczynały od małych koncertów dla paru znajomych, często nie mając nawet połowy tego sprzętu, którym dysponujesz. Upór i solidne ćwiczenia to podstawa do osiągnięcia sukcesu.

 • Ćwicz

  Ćwicz

  To banał, ale zanim zaczniecie próbować grać pierwsze koncerty, dokładnie przećwiczcie cały swój materiał. Podczas koncertu wszystko musi być zapięte na ostatni guzik i nie ma miejsca na zapominanie swojej partii, mylenie akordów czy inne zgrzyty. Oszczędź tego słuchaczom, uszanuj, że przyszli cię posłuchać i przygotuj się profesjonalnie do występu.

 • Zagraj dla znajomych

  Zagraj dla znajomych

  Mały, kameralny koncert dla znajomych to świetny pomysł, by oswoić się ze stresem oraz sceniczną presją. Gra na próbach zawsze będzie się różnić od tej, kiedy grasz dla publiczności. Na początku będzie ci ciężko zdobyć angaż w klubie czy na jakimś wydarzeniu, więc sam zorganizuj koncert. Zaproś znajomych na swoje podwórko, otwórz drzwi od garażu i bawcie się świetnie. Zaszalej z przyjaciółmi w rytmie waszej muzyki.

 • Stwórz profile zespołu w serwisach muzycznych

  Aby dotrzeć do szerszej publiczności, żyj aktywnie w internecie. Niech twoja muzyka rozbrzmiewa w najrozmaitszych zakamarkach internetu. Nagrywaj też filmiki z prób oraz wrzucaj zdjęcia z działalności twojego zespołu. Ludzie lubią być częścią tworzącego się zjawiska, więc pomogą ci rozreklamować twoją kapelę szerzej. Przekażą wasze kawałki swoim znajomym, a ci swoim i dzięki takiej pajęczynce zyskacie coraz większą rozpoznawalność. Nie bój się wyjść do ludzi! Pamiętaj też o tym, by od początku posługiwać się jakąś nazwą zespołu, która będzie łatwa do zapamiętania, oryginalna i zapewni wam unikalność.

 • Graj w klubach

  Graj w klubach

  Wiele pubów oraz klubów, nie tylko muzycznych, bardzo chętnie zgadza się na koncertowanie młodych zespołów. To przyciąga wielu klientów, a z racji niewielkiego wynagrodzenia, stanowi dla właścicieli klubu niezłą inwestycję. W ten sposób zaczynało bardzo wiele kapel rockowych na całym świecie. Wejdź do tego świata i poczuj ten niesamowity klimat. Twój zespół i publiczność żądna wrażeń. Czego chcieć więcej?