Advertising
Zakumaj.pl

Jak zacząć się uczyć tańczyć?

Opiekun artykułu: amerse
Jak zacząć się uczyć tańczyć?

Jak zacząć się uczyć tańczyć?

Są na świecie takie osoby, którym muzyka w tańcu nie przeszkadza. Zapewne widziałeś je na niejednej tanecznej imprezie. Umiejętności taneczne nie są, co prawda, niezbędne do tego, aby dobrze się bawić, lecz należy zachować odrobinę rozsądku i nauczyć się chociażby podstawowego kroku. Można co prawda obejść się na co dzień bez takich doświadczeń i unikać miejsc, gdzie się tańczy, jak ognia, lecz z biegiem czasu i tak pewnie wpadniemy w te sidła, dlatego dobrze jest zawczasu się do tego przygotować. Parę lekcji lub ćwiczeń nikomu nie zaszkodzi, a kto wie, może odkryjesz w sobie duszę tancerza i zapragniesz uprawiać dzikie pląsy częściej niż raz na kilka lat?

Advertising
Advertising
 • Obejrzyj filmiki instruktażowe

  Obejrzyj filmiki instruktażowe

  By zacząć uczyć się tańczyć, nie musisz nawet wstawać w fotela i wychodzić z domu. Zacznijmy od części teoretycznej, bez której jak w każdym przypadku, tak i tutaj nie może się obejść. W internecie znajdziesz masę ciekawych filmików, gdzie krok po kroku wyjaśnione jest, jak należy się poruszać w rytm muzyki. Możesz przyjrzeć się z bliska każdemu szczegółowi, a wszystkie czynności i postawy wypełnione są stosownym, pomocnym komentarzem. Dostępne są zarówno bezpłatne, krótkie filmiki z podstawowymi krokami, jak i zaawansowane kursy, dzięki którym nauczysz się najrozmaitszych tańców. Nie zapominaj, że teoria to tylko pierwszy krok, ważna jest również praktyka. Niektóre elementy mogą wydawać się proste, gdy widzisz to w wykonaniu profesjonalistów, którzy mają to opanowane do perfekcji, lecz w rzeczywistości nie są takie łatwe.

 • Poproś znajomych o pomoc

  Zapewne jest wśród twoich znajomych ktoś, kto potrafi świetnie tańczyć, prawda? Jeśli nie jesteś w stanie wskazać takiej osoby, wybierz się ze znajomymi na jakąś taneczną imprezę i zobacz, jak kto sobie radzi. Szybko zauważysz, kto czuje się na parkiecie jak ryba w wodzie. Poproś tę osobę o parę lekcji tańca. Jeśli jest to twoja dobra koleżanka i jej ewentualny partner nie ma ku temu nic przeciwko, zaproś ją na parę wspólnym imprez, gdzie nauczy cię prawidłowych ruchów. Być może wstydzisz się takich publicznych kursów i większy komfort zapewni ci własne mieszkanie. Pamiętaj, żeby zadbać o odpowiednią ilość miejsca i odpowiednią muzykę. Zobaczysz, już po paru wspólnych lekcjach złapiesz, o co chodzi. Taka forma nauki jest nie tylko efektywna, ale również przyjemna, gdyż jestem przekonany, że cała nauka upłynie w świetnej, pełnej śmiechu atmosferze. Do dzieła!

 • Zapisz się na kurs

  Zapisz się na kurs

  To najbardziej oczywista, ale też najskuteczniejsza metoda. Jedynym jej minusem jest to, że musisz znaleźć odrobinę czasu w godzinach, w których prowadzone są regularne lekcje, oraz to, że będziesz musiał przygotować się na niemały wydatek. Kursy potrafią być dosyć drogie, w zależności od szkoły tańca oraz efektów, które chcesz osiągnąć. Nie martw się, nie musisz poszukiwać na szybko jakiejś partnerki, która zgodzi się z tobą wybrać na kurs, i opłacać również jej karnetu. Większość szkół z otwartymi ramionami przyjmuje singli, którzy tańczą nawzajem ze sobą. Nie martw się tym na zapas, instruktorzy potrafią sobie radzić nawet w takich sytuacjach, gdy mężczyzn jest znacznie więcej niż kobiet. Po prostu wybierz się na lekcję i poznaj nowych ludzi. Kto wie, może poznasz tam swoją drugą połówkę?

Popularne tagi
 • taniec
 • nauka tańca
 • kurs taneczny
 • muzyka
 • imprezy
Advertising
Advertising
Advertising
Zobacz również
  Advertising
  Zobacz również