Zakumaj.pl

Jak stworzyć kokardę na prezent z pasków papieru?

4.5 (razem głosów: 1)
Jak stworzyć kokardę na prezent z pasków papieru?

W okresie świątecznym, z okazji urodzin, mikołajek czy tak po prostu prezenty wymagają ciekawego opakowania. Najczęściej wybiera się ozdobny papier oraz zakupione pod kolor kokardki. Tyle tylko, że z tą ostatnią czasem jest trudno. Nie w każdym sklepie znajdziesz ozdoby o szerokiej gamie barw. Poza tym z reguły są one robione „na jedno kopyto”, a przez to pozbawione charakteru. Jeżeli nie chcesz, by twoje prezenty wyglądały podobnie, możesz własnoręcznie wykonać kokardy. Gwarantuję ci, że cały proces nie zajmie ci więcej niż pięć minut. Budowa takiej ozdoby jest niezwykle prosta. Wyglądem prawie nie będzie odbiegała od tych, które możesz dostać w sklepach. Dlaczego prawie? Ponieważ wykonasz ją z pasków papieru. Brzmi ciekawie? Zapoznaj się zatem z zamieszczoną poniżej instrukcją. Potem możesz wziąć się za tworzenie unikalnych ozdób, które sprawią, że opakowania twoich prezentów będą się wyróżniać.

 • Przygotowanie pasków odpowiedniej długości

  Przygotowanie pasków odpowiedniej długości

  Z dowolnego magazynu wytnij 9 pasków o szerokości 1,5 cm. 3 spośród pasków pozostaw długości 15 cm. Kolejne 3 powinny być krótsze o 2,5 cm – wynika z tego, że ich długość powinna wynosić 12,5 cm. Dwa paski mają być krótsze o 5 cm, co oznacza, że mają mieć 10 cm długości. Zaś ostatni z nich skróć tak, aby miał 1/3 długości tych najdłuższych, co w tym przypadku oznacza 5 cm. Jak widzisz, w przypadku takich wymiarów kokarda nie będzie zbyt duża. Oczywiście możesz dowolnie zmieniać długość poszczególnych pasków.

 • Sklejanie elementów

  Sklejanie elementów

  Każdy z pasków musisz uformować na kształt znaku nieskończoności lub jeśli komuś bardziej się to kojarzy z kokardą – w kokardkę. Najkrótszy z pasków sklej tak, by stworzyć rulonik.

 • Składanie elementów

  Składanie elementów

  Teraz przyszedł czas na rozpoczęcie składania poszczególnych elementów w całość. Zacznij od największych części. Poukładaj je jedna na drugiej tak, by nie było luk pomiędzy ich końcami. Sklej je ze sobą przy użyciu kleju, dwustronnej taśmy klejącej albo zszyj je zszywaczem. Następnie ułóż kolejne trzy paski – te nieco krótsze. Powinny leżeć naprzemiennie w porównaniu do dłuższych pasków.

 • Kolejne warstwy

  Kolejne warstwy

  Doklejaj kolejne paski do czasu, aż zostanie już tylko rulonik. Po przymocowaniu tego ostatniego elementu twoja kokarda będzie gotowa. Pamiętaj jednak, by związać ze sobą wszystkie warstwy kokardy. Jeżeli pominiesz chociaż jedną z nich – kokarda błyskawicznie się rozpadnie. A tego chyba wolałabyś uniknąć.

 • Jaki materiał możesz wykorzystać

  Jaki materiał możesz wykorzystać

  Kokardki możesz wykonać z każdego rodzaju papieru, jaki tylko wpadnie ci w ręce. Możesz wykorzystać w tym celu biało-czarne gazety, kolorowe czasopisma, mapy czy zwykły papier kolorowy. Bez względu na to co wybierzesz, efekt i tak będzie wspaniały.

Czego potrzebujesz:

Do stworzenia unikalnych kokardek będą ci potrzebne:

kolorowy magazyn

nożyczki

linijka

dwustronna taśma klejąca

zszywacz