Zakumaj.pl

Jak zneutralizować zapach moczu?

3.0 (razem głosów: 1)
Poziom trudności: Umiarkowane
Jak zneutralizować zapach moczu?

Zapach moczu nie jest przyjemny. Jest to problem szczególnie istotny dla osób posiadających małe dzieci lub hodujących młode zwierzęta, które nie nauczyły się jeszcze oddawać moczu w wyznaczonych miejscach. Mogą oddać mocz na kanapę czy fotel, a wtedy mebel przesiąknie tym zapachem na długo. Poniżej przedstawiamy metody, dzięki którym można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu moczu.

 • Domowe sposoby

  Domowe sposoby

  Przykrego zapachu moczu możesz się pozbyć domowym sposobem. Przygotuj papkę z sody oczyszczonej i wody. Wetrzyj tę substancję w miejsce, gdzie znajduje się plama z moczu. Następnie przemyj powierzchnię kanapy czy fotela octem. Aby skutecznie oczyścić tapicerkę, przyłóż do niej papierowe ręczniki. Mocno dociskaj je do powierzchni mebla, aż cała wilgoć zostanie przez nie wchłonięta. Aby uzyskać trwały efekt, procedurę należy powtórzyć. Nie rób tego więcej niż dwa razy tego samego dnia, ponieważ możesz uszkodzić tkaninę pokrywającą mebel. Najlepiej wystawić tkaninę lub całą kanapę na zewnątrz, na słońce. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystko dokładnie wyschnie. Jedyne, co może być teraz dla ciebie uciążliwe, to zapach octu, który utrzymywać się będzie przez dwa dni. Jednak będzie on na pewno dużo przyjemniejszy niż zapach moczu.

 • Środki chemiczne

  Środki chemiczne

  Jeśli nie chcesz samodzielnie przygotowywać żadnych mikstur, możesz kupić w sklepie specjalne środki do usuwania zapachu moczu. Są one bardzo skuteczne i niezbyt drogie. Takie środki możesz znaleźć w sklepie zoologicznym. Przystosowane są do usuwania zapachu moczu zwierzęcego, ale radzą sobie również z moczem dziecięcym.

 • Nadtlenek wodoru

  Jedną z najskuteczniejszych metod do walki z zapachem moczu jest wykorzystanie nadtlenku wodoru, czyli wody utlenionej. Pamiętaj jednak, aby ostrożnie z tej metody korzystać. Niewłaściwie wykorzystana może doprowadzić do uszkodzenia tkaniny. Najlepiej najpierw przetestuj tę metodę w niewidocznym miejscu. Nigdy nie wiesz, jak tkanina zareaguje na kontakt z nadtlenkiem wodoru. Jednak dzięki tej metodzie możesz usunąć przykry zapach raz na zawsze.

 • Płyn do płukania ust

  Rozcieńcz płyn do płukania ust wodą i przemyj zanieczyszczone miejsce tym roztworem. Do wyczyszczonej powierzchni przyłóż ręczniki papierowe i poczekaj, aż wchłoną wilgoć. Zapach płynu do płukania będzie się utrzymywał jeszcze przez kilka dni, zazwyczaj jednak jest przyjemny.

 • Mąka kukurydziana

  Warto również posypać zabrudzoną powierzchnię mąką kukurydzianą. Następnie należy usunąć mąkę przy użyciu wody. Znikną dzięki temu wszystkie nieprzyjemne zapachy.

Czego potrzebujesz:

ocet

soda oczyszczona

woda

gotowe środki chemiczne

ocet soda oczyszczona woda gotowe środki chemiczne