Zakumaj.pl

Jak zrobić ciekawą bransoletkę skórzaną?

Jak zrobić ciekawą bransoletkę skórzaną?

Bransoletka to ciekawy i wygodny sposób na dodanie uroku całemu strojowi wyjściowemu. Jest świetna na wielkie wydarzenia, jak również na co dzień. Ozdoby takie można zakupić praktycznie wszędzie, zarówno stacjonarnie, jak i internetowo albo wykonać samodzielnie, poprzez zebranie odpowiednich produktów raz skorzystanie z praktycznych podpowiedzi.

 • Co będzie potrzebne?

  Co będzie potrzebne?

  Zanim rozpocznie się wykonywanie bransoletki, niezbędne jest przygotowanie odpowiednich do tego elementów. Są to przede wszystkim:
  * skóra,
  * farba akrylowa,
  * taśma malarska,
  * nożyczki,
  * zapięcie-zatrzask.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Ze skóry wyciąć dowolnej szerokości pasek. Może być szeroki, średniej szerokości lub całkiem cienki, w zależności od upodobań. Po ustaleniu szerokości, przejść do ustalenia długości potrzebnego paska. Należy skórą owinąć nadgarstek i wymierzyć długość paska tak, aby był luźny, choć nie może spadać z nadgarstka, a jego końcówki powinny zachodzić na siebie.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Sięgnąć po taśmę malarską i wycinać z niej paski w dowolnym wzorze – proste lub zakrzywione, przypominające trójkąty. Po wycięciu pasków przykleić je do przyszłej bransoletki. Wygładzić palcem, a następnie pomalować pasek wybranym kolorem farby akrylowej. Po pokryciu jej całej, łącznie z paskami, pozostawić do wyschnięcia.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Kiedy cała farba wyschnie, oderwać taśmę z paska, odsłaniając wzór, który powstał. Gdy wszystkie paski taśmy zostaną usunięte, wystarczy dodać zatrzask na końce skórzanego materiału i gotowe. Ładna, ciekawa bransoletka jest przygotowana do noszenia na co dzień.W taki sposób można robić kilka bransoletek – w różnych kolorach, z różnymi wzorami – po jednej dla każdego bliskiego przyjaciela albo członka rodziny.