Zakumaj.pl

Jak zrobić ładne kolczyki z koralikami?

Jak zrobić ładne kolczyki z koralikami?

Zazwyczaj kobiety posiadają w swojej kolekcji więcej niż jedne kolczyki, które wymieniają w zależności od stroju oraz upodobań. Są doskonałym dodatkiem do różnych strojów, wzbogacają je i sprawiają, że ubranie staje się jeszcze ciekawsze. Dobrze jest od czasu do czasu powiększyć swoją kolekcję kolczykami przygotowanymi samodzielnie.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Aby wykonać ładne kolczyki dla siebie lub dla bliskiej osoby, należy przygotować wszystkie potrzebne elementy, czyli:
  * 2 koraliki (dowolne),
  * szpilki do kolczyków,
  * bigle,
  * łańcuszek,
  * szczypce.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Po przygotowaniu wszystkich elementów założyć koralik na jedną ze szpilek. Koralik może mieć dowolny kolor, może być również przezroczysty.Wybierając szpilki, trzeba pamiętać o kupieniu takich, które mają z jednej strony podpórkę, na której koralik osiądzie.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Koniec szpilki – bez podpórki – zgiąć lekko szczypcami, aby tworzył delikatny łuk. Z przygotowanego łańcuszka odciąć, również szczypcami, 2 kawałki o identycznej długości. Długość kawałków jest sprawą indywidualną, ponieważ nie każdy lubi kolczyki, które mocno zwisają.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Przygotowany kawałek łańcuszka zaczepić na wygiętej szpilce. Z drugiej strony doczepić bigla, żeby móc włożyć kolczyk do dziurki w uszach. W taki sam sposób skonstruować drugi kolczyk, a kiedy oba będą gotowe, śmiało zaprezentować je światu.