Zakumaj.pl

Jak zrobić ciekawy pierścionek z szyszki?

Jak zrobić ciekawy pierścionek z szyszki?

Szyszki potrafią być bazą pod bardzo kreatywne pomysły i nadają się do wykonywania ładnych ozdób, nie tylko do dekoracji domu. Można z nich wykonać także biżuterię do codziennego użytku, pasującą zarówno do jesiennego, jak i do zimowego stroju. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Z chęcią Ci podpowiemy.

 • Co będzie potrzebne?

  Co będzie potrzebne?

  Wykonanie biżuterii, a dokładniej pierścionka z szyszki, jest możliwe, jeśli skompletuje się zawczasu następujące elementy:

  * szyszka,

  * ostry nóż,

  * klej na gorąco,

  * lakier akrylowy,

  * baza do pierścionka.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotowana szyszka może być mniejsza albo większa, w zależności od własnych chęci, mniejszy pierścionek może być wygodniejszy w noszeniu, ale większy jest bardziej efektowny. Szyszkę oczyścić z ewentualnych resztek ziemi lub innych zabrudzeń, po czym ostrym nożem przeciąć ją na wysokości 1 cm od płaskiego końca. Ten etap będzie wymagał trochę wysiłku, ponieważ szyszki nie są zbyt miękkie – uważaj przy tym, aby nie zaciąć palców.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Przeciętą szyszkę spryskać dokładnie bezbarwnym lakierem akrylowym do drewna. Dzięki zastosowaniu lakieru szyszka będzie miała odpowiedni połysk, a dodatkowo będzie zabezpieczona przed łuszczeniem się, odpryskami oraz warunkami zewnętrznymi. Można również pomalować szyszkę lakierem ochronnym o dowolnej barwie, jednak nanoszenie go jest bardziej czasochłonne.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po wyschnięciu lakieru sięgnąć po bazę od pierścionka i nanieść na nią odrobinę kleju z pistoletu – uważaj, bo klej jest gorący. Od razu po naniesieniu plamki z kleju przyklej do niego płaski kawałek szyszki z zaschniętym lakierem i przytrzymaj. Poczekaj, aż całość dokładnie wyschnie. Jeżeli szyszka nie odpada ani nie przesuwa się, to oznacza, że całość jest gotowa i pierścionek można nosić jako wyjątkową ozdobę.