Zakumaj.pl

Jak zrobić kartkę urodzinową dla mamy?

Jak zrobić kartkę urodzinową dla mamy?

Mama to osoba, która jak żadna inna docenia ręcznie wykonane prezenty oraz dodatki do nich. Gdy zbliżają się jej urodziny, można poruszyć wyobraźnię i wymyślić dla niej coś ciekawego, jeżeli nie cały podarunek, to przynajmniej zabawną kartkę z życzeniami. Z pewnością widząc ją, uśmiechnie się szeroko.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie kartki urodzinowej wymaga wcześniejszego przygotowania odpowiednich elementów. Dzięki temu nie będzie konieczności wychodzenia do sklepu po potrzebne rzeczy, kiedy już rozpocznie się tworzenie. Wśród niezbędnych przedmiotów znajdują się:
  * kolorowa kartka z bloku technicznego,
  * ołówek,
  * czarny mazak,
  * włóczka,
  * papier ozdobny (lub kolorowy),
  * nożyczki,
  * klej.
  Wybierając włóczkę, najlepiej wybrać taki kolor, który odpowiada kolorowi włosów, jakie posiada mama.

 • Etap pierwszy

  Z bloku technicznego należy wybrać kartkę A4 w dowolnym kolorze, chociaż lepiej unikać czarnej, na której nie będzie dokładnie widać ozdoby. Zamiast bloku technicznego można również użyć tektury, jednak wtedy niezbędne jest wycięcie całej kartki A4. Dla młodszych dzieci wygodniejsze będzie wyrwanie jej z bloku.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Kartkę złożyć na pół. Na wierzchu narysować ołówkiem sylwetkę kobiety w sukience. Należy zaznaczyć ręce, nogi, tułów, głowę. Po narysowaniu kształtu i uznaniu, że jest zgodny z oczekiwaniami, poprawić go mazakiem.

 • Etap trzeci

  Z papieru ozdobnego wyciąć kształt sukienki – dowolny – który będzie pasował do narysowanej wcześniej sylwetki. Przykleić ją na tułów postaci.

  Włóczkę pociąć na kilka mniejszych pasków. Może być ich dowolna ilość, lecz lepiej nie przesadzać, gdyż wtedy włóczka może odpaść od kartki.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Paski włóczki przykleić wokół głowy postaci, niczym włosy. Docisnąć mocno i poczekać, aż klej całkiem zaschnie. Dorysować postaci oczy i usta. Obok niej można wykonać napis, np. wszystkiego najlepszego, dla mamy, sto lat, albo narysować prezent. Wewnątrz kartki napisać życzenia i wręczyć ją mamie w dniu jej święta.