Zakumaj.pl

Jak zrobić książkę z cytatami na prezent?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak zrobić książkę z cytatami na prezent?

Jeszcze do niedawna, bo w czasach młodości naszych rodziców oraz starszego rodzeństwa, w domach nastolatek królowały zeszyty zapisane wierszykami, przemyśleniami, cytatami z piosenek, książek, a także fotografiami znanych artystów muzycznych, aktorów, konferansjerów czy całujących się par. Nie była to forma pamiętnika czy dziennika, raczej czegoś w rodzaju dzisiejszych stron ze zdjęciami i motywującymi mniej lub bardziej wpisami. Kiedy nie było dostępu do Internetu, to właśnie te zeszyty były prawdziwą skarbnicą złotych myśli. Warto odkurzyć taki ciekawy gadżet sprzed kilkunastu lat, przygotować go i wręczyć osobie, która lubi gromadzić cytaty i podobają jej się takie stare formy.

 • Zacznij odpowiednio wcześniej

  Pamiętaj, że przygotowanie takiego prezentu wymaga sporo czasu oraz przede wszystkim zaangażowania. Musisz więc zacząć go przygotowywać dużo wcześniej, najlepiej około 4 – 6 tygodni przed planowanym wręczeniem. Mogłoby ci się udać to także w jeden dzień, jednak zapewne byłoby to zrobione pospiesznie, niedokładnie, a przez to efekt mógłby nie być taki, jakiego sobie życzyłaś.

 • Zbierz cytaty

  Najważniejsza treścią zrobionej ręcznie książki będą oczywiście cytaty. Ich wybór jest naprawdę ważny i powinien być jak najbardziej przemyślany. Nie wybieraj cytatów na szybko oraz takich, które zupełnie nic nie mówią i nie wywołują żadnych emocji. Rzecz jasna, nie musisz teraz masowo oglądać wartościowych filmów, szukać piosenek czy też czytać stosów książek. Jak najbardziej możesz ułatwić sobie tę pracę i wyszukać wypowiedzi w internetowych bazach, gdzie wszystko będziesz miała na wyciągnięcie ręki i jedno kliknięcie myszki. Skorzystaj również z tematycznych indeksów i wyszukuj cytaty po słowach kluczowych, na przykład miłość, przyjaźń, zaufanie i tak dalej.

 • Zbierz materiały

  Zbierz materiały

  Książkę z cytatami możesz zrobić po prostu w najzwyklejszym zeszycie, który okleisz tylko ozdobnym papierem czy jakimś naklejkami. Jeśli jednak chcesz ją wręczyć w prezencie komuś bliskiemu i jest to dość szczególna oraz wyjątkowa sytuacja, warto się bardziej wysilić i stworzyć niepowtarzalną książkę z cytatami. Aby ją stworzyć, będziesz potrzebował dziurkacza, ładnej, grubej nitki oraz około 30 kartek papieru. Kartki te jednak nie powinny być całkiem zwyczajne. Powinny pochodzić z różnych zeszytów, również jakichś starych i już zapisanych, z kolorowych bloków technicznych, ze starych gazet, książek. Taki kolaż kartek sprawi, że ta książka będzie naprawdę unikatowa. Musisz teraz wszystkie te kartki przyciąć do tego samego rozmiaru, ułożyć je w równy stos i zrobić dziurki, a potem ściśle zawiązać je sznurkiem czy grubą nitką.

 • Pisanie i wklejanie

  Kartki, które pochodzą z książek, czasopism i starych zeszytów przeznacz do wklejania na nich jakichś ilustracji. Natomiast na tych gładkich napisz cytaty. Pamiętaj, aby pod każdym z nich dodać autora oraz skąd pochodzi dana wypowiedź. Nie musisz ich układać tematycznie, mogą pochodzić z różnych okresów, dzieł oraz o czymś innym opowiadać. Ważne, aby całość prezentowała się estetycznie.

 • Dedykacja

  Dedykacja

  Ponieważ jest to rodzaj książki, to nie możesz zapomnieć o napisaniu dedykacji. Pierwsza strona to miejsce, gdzie możesz napisać kilka zadań od siebie, swoimi słowami. Dodaj również datę wręczenia upominku. Po latach zawsze będzie miło do niego wracać.