Zakumaj.pl

Pomysły na prezent na Dzień Dziadka

Pomysły na prezent na Dzień Dziadka

Kiedy mówi się o rozpieszczaniu wnuków, ma się zazwyczaj na myśli dobrotliwą babcię. O niej wspomina się w filmach, serialach, a także reklamach. Babcia jest bowiem symbolem rodzinnego ciepła oraz życzliwości wobec młodych wnucząt. Często w tym sielskim obrazie pomija się postać dziadka, która przecież również jest niezwykle istotna. Często to dziadek uczy grać w szachy, zbierać grzyby czy też jeździć na rowerze. To właśnie on jest ostoją i bezpiecznymi ramionami, do których wnuki zawsze mogę wrócić i z pewnością znajdą tam pomoc. Dlatego też należy przypominać, iż zaraz po święcie każdej babci, które przypada na 21 stycznia, świętujemy Dzień Dziadka. Nie zapomnij, żeby zadzwonić do swoich ukochanych dziadków i złożyć im życzenia. Poniżej natomiast znajdziesz prezenty, które możesz im wręczyć.

 • Stojak na okulary

  Stojak na okulary

  Może nie każdy dziadek nosi okulary, ale zdecydowana większość zakłada je choćby do czytania, dlatego z całą pewnością przyda im się taki stojak. Pamiętaj jednak, iż stojak ten powinien być wyjątkowy, dobrze się prezentujący, a nie zaszkodzi również, jeśli będzie zabawny. Możesz poszukać stojaków w sklepach z prezentami, okularami lub też zamówić go przez Internet.

 • Kufel do piwa

  Nie jest żadną tajemnicą, iż zdecydowana większość mężczyzn jest smakoszami piwa. To prawda znana nie od dziś i dlatego warto ją wykorzystać w tym przypadku. Jeśli wiesz, że twój dziadek lubi usiąść sobie przed telewizorem z butelką piwa, to z pewnością spodoba mu się specjalnie przygotowany dla niego kufel. Może na nim widnieć napis „Najlepszy dziadek na świecie” lub inny, bardziej spersonalizowany.

 • Breloczek

  Breloczek

  Jeśli twój dziadek nadal jeździ samochodem, to możesz sprawić mu breloczek do kluczyka. Może on być z logo marki samochodu, z fajnym napisem, a może również zawierać opcję lokalizowania, jeśli twój dziadek zapomni, gdzie go odłożył, co przecież w pewnym wieku ma prawo się zdarzać.

 • Koszulka

  Mężczyźni bardzo często są gadżeciarzami i nie mija im to z wiekiem. Twojemu dziadkowi może więc spodobać się koszulka z fajnym, zabawnym napisem, jeśli tylko ma dystans do siebie oraz poczucie humoru. Taką koszulkę możesz kupić w sklepie z upominkami lub zamówić przez Internet.

 • Zainteresowania

  Dziadkowie, którzy już przeszli na emeryturę, mają więcej czasu, abyś poświęcić się w całości swojemu hobby. Może to być gra w szachy, wędkarstwo, zbieranie znaczków, podróżowanie lub dużo innych form spędzania czasu. Warto, abyś wykazał się znajomością hobby dziadka i sprawił mu prezent z nim związany. Twój dziadek z pewnością się z niego ucieszy.

 • Drzewo genealogiczne

  Niektórzy dziadkowie są niezwykle przywiązani do tradycji swojego rodu. Takim dziadkom spodoba się własnoręcznie przez ciebie stworzone drzewo genealogiczne. Nie musi być ono wielkie i bardzo rozłożyste, ale najważniejsze, żeby w głównym punkcie był twój dziadek. Przedstaw jego rodziców, dziadków, dzieci, wnuków, rodzeństwo. Pamiętaj, że taki prezent musisz zacząć przygotowywać znacznie wcześniej.