Zakumaj.pl

Jak zrobić ładną papierową dynię?

Jak zrobić ładną papierową dynię?

Dynia jest nierozerwalnie związana z obchodami Halloween. Właśnie z niej można tworzyć ciekawe lampiony, ozdoby, potrawy. Jednak nie każdy chce bawić się w wydrążanie dyni z miąższu oraz jej cięcie, co więcej, nie każdy lubi smak i zapach dyni. Żeby mimo tego nie rezygnować z ozdób halloweenowych, można przygotować dynie z papieru. Jest to proste, a wystarczy na dłużej, ponieważ papierowej ozdobie czas nie szkodzi tak, jak szkodzi prawdziwej dyni.

 • Jakich rzeczy potrzeba?

  Jakich rzeczy potrzeba?

  Papierową dynię można zrobić w prosty sposób, jednak najpierw trzeba przygotować niezbędne przedmioty, czyli:
  * blok techniczny (może być kolorowy),
  * wstążkę,
  * nożyczki,
  * dziurkacz,
  * linijkę,
  * tasiemkę.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Przygotować kartki z bloku technicznego. Mogą być białe, brązowe, żółte lub pomarańczowe, jak prawdziwa dynia. Z każdej kartki należy wyciąć podłużne paski o szerokości 2,5 cm. Ich długość może być jednak dowolna, w zależności od tego, jak wielkie dynie chce się uzyskać. Im dłuższe paski, tym większa dynia.

 • Krok drugi

  Po obu stronach każdego wyciętego paska wykonać dziurkaczem nieduże dziurki. Złożyć paski jeden na drugi, wyrównać. Przez dziurkę w końcu jednego z nich przewiązać tasiemkę, zawiązując supeł tak, aby paski papieru dobrze się trzymały, a tasiemka nie uciekła.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Tasiemkę rozciągnąć i zacząć przez nią przekładać drugi koniec każdego paska. Zginać paski w łuk, żeby powoli przyjmowały odpowiednią formę, a kiedy już wszystkie zostaną nawleczone na tasiemkę, naprężyć ją mocniej. Na końcu tasiemki zrobić mocny supeł.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Na powstały supełek nakleić wstążkę, najlepiej zieloną. Rozłożyć wszystkie paski, tworząc papierową kulę, która będzie przypominała prawdziwą dynię. Tak wykonaną dekorację można postawić w salonie, na parapecie albo w innym, dowolnym miejscu.