Zakumaj.pl

Jak zrobić ładne kolczyki z konfetti?

Jak zrobić ładne kolczyki z konfetti?

Zaletą domowych kolczyków jest to, że można zrobić je niemal ze wszystkiego. Wystarczy pomysł, podpowiedź i można cieszyć się ładnymi ozdobami na dowolną okazję. W poniższym artykule prezentujemy ciekawy pomysł na kolczyki z konfetti, które mogą być jedno- lub wielokolorowe, ale zawsze są tak samo ciekawe.

 • Jakie elementy są potrzebne?

  Jakie elementy są potrzebne?

  Żeby samodzielnie stworzyć ładne kolczyki z konfetti, niezbędne jest przygotowanie odpowiednich elementów. Najlepiej wcześniej, aby mieć je wszystkie pod ręką. Muszą się wśród nich znaleźć:

  * papier ozdobny twardy,

  * bigle,

  * klej szybkoschnący,

  * dziurkacz,

  * drucik i ogniwko łączące (opcjonalnie).

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Sięgnąć po papier ozdobny, po czym dziurkaczem wykonać nim kilka lub kilkanaście kółek. Ich barwa, ewentualne wzory, zależą od deseniu wybranego papieru. Po wycięciu rozpocząć sklejanie kółeczek przy pomocy kleju w dowolny wybrany przez siebie sposób.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Kolczyki można urozmaicić już na etapie sklejania kółeczek z papieru. Wystarczy o jedno z kółek zaczepić drucik, a następnie przymocować do niego 2 – 3 kółeczka. Nie tylko zakryją drut, ale również będą fantazyjnie zwisać w dół. Sprawi to, że kolczyki będą bardziej urozmaicone. Po przyklejeniu ostatniego kółka pozwolić im wyschnąć.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Gdy całość wyschnie, zrobić w najwyższym kółeczku niewielką dziurkę. Przewlec przez nią bigla, który pozwoli na zaczepienie kolczyka o ucho. Zamiast przyczepiać bigla do kółeczka, można wbić w nie najpierw ogniwko łączące i dopiero o nie zaczepić bigla. Jest to jednak uzależnione od własnej decyzji. Po przyczepieniu bigla kolczyki można uznać za gotowe. Wystarczy je założyć na ucho i dumnie prezentować światu.