Zakumaj.pl

Jak zrobić ładnego zajączka z rolki po papierze toaletowym?

Jak zrobić ładnego zajączka z rolki po papierze toaletowym?

W każdym domu jest wiele rzeczy, które przy niewielkiej podpowiedzi oraz odrobinie kreatywności zmieniają swój wygląd na nietypowy. Nagle używane codziennie, prozaiczne przedmioty albo resztki po nich nabierają nowych kształtów, stając się ozdobnymi zajączkami, idealnymi na ozdoby wielkanocne. Zabawne zajączki, które można postawić w dowolnym miejscu pokoju, są możliwe do wykonania z rolek po papierze toaletowym.

 • Jakich rzeczy potrzeba?

  Jakich rzeczy potrzeba?

  Do wykonania zabawnego zajączka albo zajączków przyda się kilka elementów, które dobrze jest zebrać przed przystąpieniem do pracy. Są to:
  * 1 rolka po papierze ozdobnym,
  * 3 rodzaje papieru ozdobnego,
  * guziki,
  * oczy plastikowe,
  * żyłka czarna,
  * pompon,
  * taśma dwustronna,
  * klej,
  * nożyczki.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Papiery ozdobne będą przeznaczone na tułów oraz uszy króliczka. Wybrać jeden z nich i wymierzyć, czy będzie pasował do rolki. Jeśli jest za długi, wówczas przyciąć go do odpowiedniego rozmiaru. Przykleić do rolki.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Na drugim papierze ozdobnym narysować kształt uszek, wyciąć. Z trzeciego papieru wyciąć mniejsze uszka, po czym nałożyć jedne na drugie. Dzięki temu królicze uszy będą miały kolorowe wypełnienie. Przykleić je taśmą dwustronną do wewnętrznej strony rolki, tak aby wystawały.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Do rolki, poniżej uszu, przykleić oczy. Z żyłki odciąć trzy paski, skrzyżować je i dokleić tuż pod oczami, na środek – klejem – przymocować guzik, jako nosek. Na zakończenie z tyłu rolki przykleić ogonek – najlepiej klejem na gorąco – ale taśma dwustronna również się sprawdzi. Po zamocowaniu ogonka, zajączka można uznać za gotowego i postawić go w wybranym miejscu.