Zakumaj.pl

Jak zrobić ładny ręcznik z kapturkiem?

Jak zrobić ładny ręcznik z kapturkiem?

Po wyjęciu dziecka z kąpieli konieczne jest owinięcie go ręcznikiem i szybkie wysuszenie. Szczególnie szybko należy wysuszyć główkę, aby malec nie zachorował. Żeby stało się to prostsze, warto mieć ręcznik z kapturkiem, w którym dziecku będzie ciepło i sucho. Przy odrobinie chęci oraz cierpliwości taki ręcznik można przygotować samodzielnie.

 • Co jest niezbędne?

  Co jest niezbędne?

  Wykonanie ręcznika z kapturkiem wymaga przygotowania odpowiednich rzeczy, czyli:
  * 1 ręcznika do kąpieli,
  * 1 ręcznika do rąk,
  * fragmentu: białego, czarnego, ciemnobrązowego materiału,
  * fizeliny dwustronnej.
  Ręczniki powinny być w takim samym kolorze, aby ubranko kąpielowe dobrze się prezentowało.

 • Pierwszy krok

  Pierwszym krokiem jest pobranie odpowiedniego szablonu dostępnego w Internecie. Znajdujące się na szablonie elementy należy wydrukować na sztywnym papierze, technicznym lub wizytówkowym.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Ręcznik do rąk przeciąć na 2 równe części. Fragment ręcznika, który jest zaobrębiony, zawinąć pod spód na szerokość 8 – 10 cm i przeszyć. Następnie odwrócić ręcznik na drugą stronę.Na czarnym materiale odrysować i wyciąć kółka, które według szablonu są źrenicami zwierzątka, a na białym fragmenty będące oczami. Takie same fragmenty należy narysować i wyciąć na fizelinie.

 • Trzeci krok

  Oczy i źrenice naprasować na fizelinę, a następnie na ręcznik w odpowiednim ułożeniu. Oczy powinny znajdować się w pobliżu miejsca zgięcia ręcznika do rąk. Po użyciu żelazka, przeszyć wszystkie fragmenty drobnym ściegiem, żeby lepiej się trzymały.

 • Czwarty krok

  Czwarty krok

  Z pozostałej połówki ręcznika do rąk wyciąć pyszczek dla misia. Potrzebne będą 2 takie same elementy. Wyciąć i zszyć, ale pozostawiając prostą linię bez szwów. Przewrócić pyszczek na drugą stronę.

  Z ciemnobrązowego materiału wyciąć nosek misia i przyszyć go drobnym ściegiem do pyszczka. Dla urozmaicenia, takim samym drobnym ściegiem prostym można wykonać pyszczek miśka.

 • Piąty krok

  Po przyszyciu noska i ewentualnym zrobieniu uśmiechu misia, przyszyć pyszczek pod oczami. Po zrobieniu tego można przejść do wykonania uszu. Z pozostałych kawałków ręcznika do rąk wyciąć 4 fragmenty na uszy, z ciemnobrązowego materiału 2 kawałki na uszy.Zszyć mocno po 2 kawałki beżowe, na zewnętrzną stronę uszu, nie zszywając pionowej linii. Wywinąć i doszyć do nich po 1 ciemnej łatce. Następnie przyszyć uszka nad oczami misia, doszywając je od strony nie zszytej linii.

 • Szósty krok

  Gotowy pyszczek misia wywinąć na lewą stronę. Przeszyć dolną krawędź, żeby nie strzępiła się, a następnie ułożyć kaptur w trójkąt. Przeszyć go poziomą linią i odciąć szpiczastą końcówkę, po czym cały kapturek wywinąć ponownie na prawą stronę.

 • Siódmy krok

  Siódmy krok

  Na dużym ręczniku wyznaczyć jego środek i zrobić zaszewkę. Następnie zorientować kaptur tak, aby zaszewka wyznaczała jego środek. Po zrobieniu tego przyszyć kapturek wzdłuż dolnej krawędzi ręcznika.Po zrobieniu ostatniego ruchu igłą, ręcznik z kapturkiem jest gotowy i dziecko może go swobodnie nosić.