Zakumaj.pl

Jak zrobić planter na truskawki przy pomocy palety?

2.5 (razem głosów: 4)
Jak zrobić planter na truskawki przy pomocy palety?

Planter, czyli donica, wykonany z palety jest zarówno praktyczny, jak i łatwy w stworzeniu. Pionowa uprawa daje same korzyści: zajmuje mało miejsca, wygląda intrygująco i sprawia, że zbieranie owoców jest łatwiejsze. Oprócz tego możesz go przestawić w dowolne miejsce lub przechylić, dając tym samym większe nasłonecznienie dla roślin. Jak zrobić taką donicę przy użyciu palety? To bardzo proste.

 • Wybór odpowiedniej palety

  Wybierz paletę, z której nie wystają gwoździe, a deski są w miarę solidne. Przy wyborze rozmiaru weź pod uwagę ilość krzewinek, które chcesz uprawiać. Im większa paleta, tym więcej roślin pomieści.

 • Czyszczenie palety

  Wyczyść paletę przy użyciu wody z mydłem i szczotki, a następnie dokładnie ją wypłucz. Sprawdź odległości pomiędzy deskami. Jeżeli są nierówne, będzie cię czekać ponowne układanie desek. Pomiędzy równoległe do siebie deski przybij prostopadłą, tak by otrzymać coś na kształt półeczek.

 • Spód palety

  Odwróć paletę i przybij na jej spodzie i bokach płachtę wykonaną z juty. Taki materiał możesz zdobyć w każdym sklepie z materiałami budowlanymi. Tkaninę przybijaj gwoździami lub tackerem.

 • Wzmocnienie tyłu

  Wzmocnij tył palety, używając w tym celu drucianej siatki. To sprawi, że konstrukcja wytrzyma obciążenie ziemią i roślinami.

 • Ziemia pod sadzonki

  Ziemia pod sadzonki

  Aby zacząć sadzić truskawki, powinieneś przygotować ziemię pod sadzonki lub po prostu kupić jeden czy dwa worki w sklepie ogrodniczym. Zacznij umieszczać ziemię w niższych półeczkach. W odpowiedniej ilości ziemi posadź truskawki, zachowując przy tym odstępy. Zachowuj odpowiednie odstępy pomiędzy sadzonkami, tak około 25 cm. Przestaw paletę do słońca, żeby rośliny mogły odpowiednio się rozwijać. Nie zapomnij również o codziennym podlewaniu wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

Czego potrzebujesz:

Aby osiągnąć pełnię sukcesu, będziesz potrzebować:

sadzonek truskawek,

palety,

drucianej siatki,

juty,

ziemi ogrodniczej,

młotka i gwoździ bądź tackera oraz zszywek.