Zakumaj.pl

Jak zrobić styropianową choinkę ozdobioną koralikami?

2.0 (razem głosów: 1)
Jak zrobić styropianową choinkę ozdobioną koralikami?

Z choinką czasem jest tak, że im bardziej strojna, tym bardziej się nam podoba. Od kilku lat można zaobserwować popyt na małe, styropianowe stożki, które ludzie dekorują tak, by do złudzenia przypominały bożonarodzeniową choinkę, tyle że w wersji mini. Nie ukrywam, że niejedna z nich mnie zachwyciła do tego stopnia, że postanowiłam sprawić sobie do domu taką ozdobę. I nie mam na myśli kupowania gotowego produktu, bo lubię sama dekorować mieszkanie. Nie ma nic wspanialszego od własnoręcznie zrobionych ozdób. Dzięki temu mam gwarancję materiałów i wykonania danej rzeczy. W sklepach zawsze można znaleźć materiały, z których później powstają piękne ozdoby, jak np. mała choinka. Własnoręczne przygotowanie ozdób daje nam możliwość upustu weny twórczej, a także pewność, że dana rzecz jest dokładnie w naszym guście i będzie pasować do wystroju mieszkania. A harmonia dekoracji we wnętrzu domu jest bardzo ważna. Poniżej znajdziesz instrukcję, która pomoże ci własnoręcznie przygotować bożonarodzeniową minichoinkę. Może i na pierwszy rzut oka wygląda ona trochę skomplikowanie, ale zapewniam cię, że jest niezwykle łatwa w przygotowaniu. A wszystko czego potrzebujesz, to styropianowy stożek oraz koraliki. Przekonaj się sama.

 • Przygotowanie materiałów

  Przygotuj sobie koraliki w kolorze, który według ciebie najlepiej pasuje do wystroju wnętrza twojego mieszkania. Oczywiście czerwone, złote czy srebrne z reguły prezentują się bardzo elegancko, więc można uznać je za uniwersalne. Co ciekawe, choinka ozdobiona paciorkami w odcieniach czerwieni do złudzenia przypomina czasem owoce żurawiny. Jeżeli chodzi o tę ostatnią, możesz pokusić się o próbę zdobienia styropianowego stożka właśnie nimi. Może i suszone owoce nie prezentują się tak efektownie, ale potrafią dać ciekawy efekt. Oprócz koralików i stożka, miej również pod ręką szpilki.

 • Przygotowanie koralików

  Wysyp koraliki z woreczka i umieść je w pojemniku, z którego wygodnie będzie ci się je nabierało. Wygoda pracy jest przecież bardzo ważna. Pamiętaj, żeby brać koraliki po jednym, nie całą garścią. Dzięki temu łatwiej będzie ci się pracowało.

 • Rozpoczęcie dekorowania

  Weź pierwszy z koralików, przełóż przez niego szpilkę i wbij w podstawę stożka. Pamiętaj o tym, by dekorować od dołu ku górze, nie na odwrót.

 • Efekt końcowy

  Efekt końcowy

  I właśnie tak – koralik po koraliku, szpilka po szpilce ozdób cały stożek, aż po sam jego szczyt. Może i praca wydaje się mozolna, ale z pewnością efekt końcowy wart jest poświęcenia odrobiny czasu.

Czego potrzebujesz:

Do przygotowania mini choinki będą ci potrzebne:

styropianowy stożek

koraliki lub suszone owoce żurawiny

szpilki