Zakumaj.pl

Jaki prezent może wręczyć babci wnuczek?

Jaki prezent może wręczyć babci wnuczek?

Babcia to jedna z najważniejszych postaci w życiu każdego człowieka. To właśnie babcie pomagają naszym rodzicom w wychowaniu nas, rozpieszczają swoje wnuki i dbają o nie, jak nikt inny. Nic więc dziwnego, że tego jednego dnia w roku, 21 stycznia, chcemy odwdzięczyć im się nie tylko za cały trud, który wkładają we wspieranie nas, ale także za ciepło i miłość, które nam dają, za pyszne ciasta, które pieką na nasz przyjazd oraz za dobre słowa, na które zawsze możemy liczyć. W Dzień Babci powinniśmy więc pamiętać o nich szczególnie i wręczyć im choćby mały prezent, który będzie dowodem naszych szczerych uczuć do babć. Poniżej znajdziesz pomysły na prezenty dostosowane do wieku wnucząt.

 • Do 10 lat

  Do 10 lat

  Maluchy, które nie skończyły jeszcze trzeciej klasy szkoły podstawowej, rzadko kiedy mają swoje własne pieniądze. Choć niektórzy rodzice uczą gospodarowania pieniędzmi już od najmłodszych lat i dają dzieciakom małe kieszonkowe, to jednak powinno być one wydane tylko i wyłącznie na potrzeby dziecka, czyli lody czy słodkiego batonika. Dziecko w tym wieku powinno się skupić przede wszystkim na tym, aby pokazać babci, jak bardzo ją kocha. Sprawdzi się tutaj nieśmiertelna laurka, którą maluch przygotuje samodzielnie. Tym młodszym, pięcio- czy sześciolatkom, powinni pomóc rodzice, gdyż może nie będą one w stanie narysować kwiatka czy serca, jednak generalnie nie liczy się talent plastyczny, a to, że dziecko pragnie uczcić święto ukochanej babci. Starsze pociechy mogą nie tylko same narysować coś na pierwszej stronie laurki, ale także w środku napisać jakiś krótki wierszyk albo kilka słów życzeń.

 • 10 – 20 lat

  Starsze wnuki, ale takie, które nadal się uczą i mieszkają z rodzicami, nie zarabiają same na siebie, mogą również wręczyć laurkę, ale także powinny postarać się o to, aby przygotować dla babci coś jeszcze. Po pierwsze, takie dzieciaki mają zazwyczaj do dyspozycji choćby niewielką sumę pieniędzy, kieszonkowego, które mogą przeznaczyć na zakup większej czekolady czy też bombonierki. Po drugie zaś, mają już większe umiejętności czy sprawności w gotowaniu, pieczeniu, a także ręcznych robótkach czy malowaniu. Mogą więc one same coś dla babci przygotować, na przykład upiec jej ulubione ciasto, zrobić ogrzewacz na kubek czy wyhaftować jej imię na kupnym fartuszku. To nadal drobny gest, ale bardzo osobisty, więc babcia na pewno będzie bardzo wzruszona.

 • Powyżej 20 lat

  Powyżej 20 lat

  Wnuczkowie, którzy przekroczyli już 20 lat, zarabiają na siebie i samodzielnie pracują, mogą pozwolić sobie na zakup droższego prezentu, który sprawi babci radość. To nadal może być także coś zrobionego własnoręcznie czy też mały gest, jednak jeśli możesz sobie na to finansowo pozwolić, to warto choć raz zrobić babci większy prezent. To może być zawieszka w kształcie serduszka, może być piękna bransoletka albo zabawna koszulka z nietypową definicją słowa „babcia”. To może być także klasyka prezentów, czyli na przykład zdrowotny syrop, krem do cery dojrzałej albo piękne, skórzane rękawiczki. Pamiętaj tylko, aby do sprawy podejść indywidualnie i pomyśleć, czym twoja babcia się interesuje i co lubi.

Wskazówki:

Pamiętaj, że każda kobieta, bez wyjątku i w każdym wieku, lubi otrzymywać kwiaty. To również uniwersalny prezent. Różę może wręczyć zarówno sześcioletnia wnuczka, jak i trzydziestoletni wnuk.