Zakumaj.pl

Jaki prezent wręczyć na Dzień Babci?

Jaki prezent wręczyć na Dzień Babci?

Babcia to osoba, która zawsze nam się serdecznie kojarzy. Jeśli mieszkała blisko ciebie, zapewne zajmowała się tobą od dziecięcych lat, kiedy rodzice musieli wyjść do pracy, a także rozpieszczała cię, kupując słodycze i coraz to nowe zabawki. Bez wątpienia, babcia to ten członek rodziny, który wprowadza do niej atmosferę ciepła oraz bezpieczeństwa. Warto więc o niej szczególnie pamiętać w dniu jej święta oraz podziękować jej za troskę i te lata, kiedy przy nas była. Poniżej znajdziesz pomysły na prezenty z okazji Dnia Babci, przeznaczone dla tych małych, jak i trochę starszych wnucząt.

 • Laurka

  Laurka

  Laurka, czyli ozdobna kartka z życzeniami, sama w sobie może być prezentem lub tylko dodatkiem do niego. Najbardziej cenione są oczywiście te, które zostały przygotowane własnoręcznie. Jeśli chcesz, żeby twoja laurka była inna niż wszystkie i odznaczała się czymś wyjątkowym, pomyśl o tym, żeby nadać jej ciekawy kształt – serca, słońca, domu. Staraj się także nie korzystać z internetowych wierszyków, a ułóż własny, który będzie opisywał tylko twoją babcię. Nawiąż w nim do fantastycznego smaku jej pierogów albo zapachu placka drożdżowego rozchodzącego się po mieszkaniu, kiedy ona go piecze.

 • Dla zdrowia

  Nasze babcie to osoby już nieco starsze i potrzebujące większej dbałości o zdrowie. Prezentem możesz zachęcić babcię, aby zaczęła uprawiać jakąś dyscyplinę sportu. Na basenach czy klubach fitness są specjalne zajęcia dla seniorów, na które możesz wykupić karnet. Twoja babcia nie tylko trochę się rozrusza, ale także pozna nowych ludzi.

 • Czekolada

  Dużych rozmiarów i ładnie zapakowana czekolada to kolejny, wręcz klasyczny, upominek. Mało osób jednak decyduje się na przygotowanie jej samemu, a to wielki błąd, ponieważ można wówczas dowolnie mieszać składniki. Jeśli wiesz, jaki smak czekolady lubi twoja babcia, koniecznie zrób dla niej szczególną tabliczkę. Znajdź formę w kształcie serca. Następnie zwykłą mleczną czekoladę rozpuść w kąpieli wodnej (poproś o pomoc któregoś z rodziców) i dodaj do niej ulubione dodatki babci: żurawinę, płatki migdałów, daktyle, orzechy laskowe czy włoskie. Nie szczędź jej tych pysznych dobroci! Własnoręcznie przygotowaną czekoladę przelej do formy, a po jej ostygnięciu owiń w ozdobny papier, na którym napiszesz życzenia dla babci.

 • Kolaż

  Kolaż

  Każda babcia jest nieco sentymentalna, dlatego z pewnością wzruszy ją kolaż twoich fotografii. Przygotuj odbitki tych zdjęć, na których jesteś z rodzicami lub dziadkami, dużą ramkę, a następnie dowolnie wycinaj i łącz ze sobą zdjęcia. W ten sposób powstanie niepowtarzalny „obraz”, przedstawiający cudowne momenty z twojego dzieciństwa czy lat młodzieńczych.

 • Kosz z upominkami

  Kosz z upominkami

  Jeśli trudno jest ci się zdecydować na jeden prezent, a przeznaczyłeś na upominek dla babci sporą kwotę pieniędzy, możesz zdecydować się na przygotowania kosza z prezentami. Włóż do niego ulubione łakocie babci, kawę czy herbatę, a także specjalny syrop wzmacniający odporność dla seniorów. Nie zapomnij również o krzyżówkach – która z babć nie lubi spędzać chłodnych wieczorów w towarzystwie tych słownych łamigłówek?

Wskazówki:

Pamiętaj, że nie liczy się, ile pieniędzy przeznaczysz na prezent, a sama pamięć, życzenia i podziękowania dla babci. Tego dnia po prostu pobądź z nią dłużej.