Zakumaj.pl

Jakich prezentów nie wręczać w Dniu Matki?

Jakich prezentów nie wręczać w Dniu Matki?

Mama to zdecydowanie jedna z najważniejszych oraz najbardziej kochanych osób w naszym życiu. To właśnie ta dzielna kobieta towarzyszy nam od urodzin poprzez wszystkie nasze choroby, nastoletnie problemy, aż po dorosłość. Nasze mamy zasługują na naszą uwagę, troskę oraz dozgonną wdzięczność i miłość. Właśnie te uczucia powinniśmy okazywać im w dniu ich międzynarodowego święta, w Polsce przypadającego 26 maja. Zazwyczaj podpowiada się, jaki prezent wręczyć z tej okazji rodzicielce. Tym razem jednak artykuł doradzi ci, jakich upominków za żadne skarby nie powinieneś kupować.

 • Rajstopy

  Rajstopy

  Rajstopy to prezent, który rzecz jasna kojarzy się z kobietami, ale przypomina także o drugiej połowie XX wieku, kiedy to wręczano je kobietom masowo z okazji 8 marca. Choć współczesna oferta jest naprawdę szeroka, można kupić drogie i eleganckie rajstopy czy pończochy dobrej marki oraz jakości, to jednak nie jest to dobry upominek dla mamy, zwłaszcza, że to ona wie, jakie rajstopy nosi jej się najlepiej.

 • Ubrania

  Choć piękną koszulą albo nowym żakietem moglibyśmy sprawić mamie ogromną przyjemność, to jednak powinniśmy wybić sobie z głowy wręczanie jej ubrań. Po pierwsze, nawet jeśli znamy nasze mamy bardzo dobrze, nigdy nie możemy być pewni, że trafimy w ich gusta. Po drugie, i najważniejsze zarazem, każdy ciuch przed zakupem powinno się przymierzyć. Rzecz jasna, większość sklepów oferuje możliwość zwrotu, jednak to tylko niepotrzebna bieganina, której mógłbyś uniknąć, decydując się na inny prezent.

 • Preparaty odchudzające

  Preparaty odchudzające

  Pod żadnym pozorem nie kupuj swojej mamie preparatów odchudzających. Wliczają się w to wszelkie ziołowe herbatki, suplementy diety, saszetki z odchudzającym proszkiem, a także ujędrniające balsamy. Nawet jeśli twoja mama wspominała coś o diecie albo właśnie na nią przeszła, takim upominkiem możesz jej sprawić przykrość, a przecież tego nie chcesz.

 • Plastikowa biżuteria

  Zazwyczaj na prezent na Dzień Matki nie przeznaczamy zbyt dużej ilości pieniędzy i próbujemy się zmieścić w kwocie około 30 – 50 złotych. Nie kupimy za to kompletu pięknej, srebrnej lub złotej biżuterii, ale za to tandetne podróbki na bazarku już tak. Strzeż się takich zakupowych wyborów. Za 50 złotych możesz kupić już małe, ale ładne i gustowne srebrne kolczyki, które z pewnością ucieszą mamę bardziej niż naszyjnik z plastikowym motylkiem.

 • Akcesoria kuchenne

  Akcesoria kuchenne

  Choć w większości domów to właśnie mamy rządzą w kuchni i są prawdziwymi gospodyniami, to jednak Dzień Matki nie jest najlepszą okazją, aby wręczyć im patelnię albo zestaw sztućców. Pamiętaj, że to powinno być jej święto, a prezent nie ma służyć wszystkim.

Wskazówki:

Każda mama jest inna i każda ma swoje indywidualne potrzeby oraz upodobania. Wsłuchaj się w nie, jeśli chcesz kupić udany prezent. Może twoja mama nie marzy o niczym innym, jak tylko o ceramicznej formie do tarty. Wówczas nie wahaj się i pomimo powyższych porad, kup ją.