Zakumaj.pl

Jak ciekawie zapakować prezent dla mamy?

Jak ciekawie zapakować prezent dla mamy?

Mama to z pewnością jedna z najważniejszych lub najważniejsza osoba w życiu. Z tego powodu, gdy zbliża się jej święto, trzeba się postarać i przygotować dla niej specjalny prezent. Po jego zakupie, po sprawdzeniu, że będzie odpowiedni, można przystąpić do pakowania, które poprawi wygląd podarunku, mówiąc mamie wyraźnie, że to coś wyjątkowego. Nie masz pomysłu na opakowanie? Z chęcią podpowiemy.

 • Co jest Ci potrzebne?

  Co jest Ci potrzebne?

  Przed rozpoczęciem pakowania prezentu dobrze jest zebrać wszystkie rzeczy, które są potrzebne do wykonania ładnego opakowania. Są to:

  * papier ozdobny,

  * wstążki kolorowe,

  * taśma dwustronna,

  * taśma samoklejąca,

  * nożyczki,

  * zdjęcia.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Najważniejsze jest wybranie ciekawych, ładnych zdjęć, na które mama lubi patrzeć. Zamiast wybierać pierwsze lepsze, lepiej poświęcić trochę czasu na poszukiwania i wybrać takie, które wzbudzą w mamie przypływ nostalgicznych, jak również ciepłych uczuć.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Wybrane zdjęcia zeskanować. Można im zmienić kolor na czarno-biały, a następnie wydrukować je na papierze technicznym lub wizytówkowym, żeby były nieco bardziej sztywne i lepiej wyglądały jako element ozdobny. Wyciąć zdjęcia, aby swobodnie nimi manewrować.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Prezent zapakować dokładnie w papier ozdobny, tak by papier dokładnie przylegał do pudełka, w którym prezent się znajduje. W razie potrzeby odstające elementy podklejać taśmą dwustronną. Gotowe opakowanie przewiązać wstążką, jednak nie robiąc kokardki. Do znajdującej się na wierzchu wstążki przyklejać zdjęcia – również taśmą – można jedno większe albo kilka mniejszych, które z pewnością wzbudzą w mamie ciepłe uczucia oraz wzruszenie. Dopiero po przyklejeniu zdjęć warto zastanowić się nad dodaniem kokardy.Tak przygotowany prezent można podarować mamie w dniu jej święta, na Dzień Matki albo na urodziny.