Zakumaj.pl

Kartka-filiżanka – na różne okazje

3.0 (razem głosów: 1)
Kartka-filiżanka – na różne okazje

Przed ważnym świętem, przed urodzinami i imieninami myśli się często, jaką kartkę podarować. Dla wielbicieli kawy i herbaty można przygotować prostą kartkę-filiżankę, która z pewnością im się spodoba. Jest oryginalna, prosta do wykonania i prezentuje się bardzo dobrze jako ozdoba każdego pokoju.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Aby móc z powodzeniem wykonać kartkę-filiżankę, potrzeba kilku rzeczy, które ułatwią tę czynność. Należą do nich:
  * bristol kolorowy lub we wzorki,
  * nożyczki,
  * klej,
  * nitka,
  * ołówek,
  * torebka herbaty.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Jeśli ma się zdolności rysunkowe oraz poczucie symetrii, można z powodzeniem narysować szablon własnoręcznie, tworząc na białej kartce papieru wzór filiżanki z uszkiem. Jeśli nie, lepiej skorzystać z wzorów dostępnych w Internecie. Wystarczy wyszukać go poprzez wpisanie hasła „filiżanka szablon” i znaleźć pasujący. Dostępne są zarówno smukłe filiżanki, jak i pękate. Wybrany wzór należy zapisać na dysk komputera, a następnie wydrukować.

 • Etap drugi

  Wyciąć filiżankę według wzoru. Nanieść ją na biały bristol, odrysować i wyciąć według linii dodatkowo wyciąć też mały prostokącik o wymiarach maksymalnie 2 x 3 cm, który będzie stanowił etykietkę herbaty. Po wycięciu zgiąć filiżankę u podstawy, a następnie rozłożyć. Dzięki temu będzie miała wyraźnie zaznaczony spód. Zgiąć w połowie również mały prostokącik.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Odwrócić filiżankę z bristolu i posmarować klejem krawędzie boczne oraz dolną. Górnej nie smarować, następnie złożyć i docisnąć dłonią. Należy uważać, żeby papier nie rozjechał się na boki oraz żeby kleju nie było za dużo, aby nie pobudził papieru.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Prostokącik przyciąć do takiego rozmiaru, jaki posiada prawdziwa etykietka herbaty. Po wykonaniu tego usunąć oryginalną etykietkę i przykleić własną. Na odwrocie etykiety można napisać życzenia, miłe słowa, zaproszenie na wspólną herbatę albo kawę.

  Tak przygotowaną torebkę włożyć do filiżanki z bristolu i gotowe. Filiżanka jest przygotowana do wręczenia solenizantowi lub solenizantce.