Zakumaj.pl

Jak zrobić oryginalną kartkę dla mamy?

Jak zrobić oryginalną kartkę dla mamy?

Każdego roku, kiedy zbliża się Dzień Matki, pojawia się chęć, żeby podarować jej coś wyjątkowego. Wszystkie dzieci mogą przyznać, że jest to trudniejsze za każdym razem, ponieważ wiele pomysłów zostało już wykorzystanych. Jeżeli szukasz i szukasz, a nic nie potrafisz wymyślić, zapraszamy do skorzystania z czegoś całkiem oryginalnego – kartki z sylwetkami dzieci. Mama z pewnością to doceni.

 • Jakich rzeczy potrzeba?

  Jakich rzeczy potrzeba?

  Najważniejszą rzeczą przed przystąpieniem do działania jest zebranie odpowiednich elementów do zrobienia kartki. Są to:

  * 1 podwójna ramka na zdjęcia (może być pojedyncza, jeżeli nie posiada się rodzeństwa),

  * kolorowy brystol,

  * mapa albo papier ozdobny,

  * drukarka,

  * aparat,

  * klej,

  * nożyczki.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Wykonać zdjęcie z profilu – można zrobić je samowyzwalaczem albo poprosić kogoś o pomoc. Jeżeli ma się odpowiednie zdjęcie wśród wcześniej wykonanych, można go z powodzeniem użyć. Robiąc je, trzeba włączyć maksymalny kontrast. Profil powinien być ciemny, szczegóły twarzy nie muszą być widoczne. Wydrukować zdjęcia, dopasowując je rozmiarem do ramki.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Wywołane zdjęcia przykleić do brystolu w dowolnym kolorze, nanosząc klej jedynie na krawędź wydruku. Po przyklejeniu rozpocząć wycinanie profilu – przy pomocy nożyka albo nożyczek – tnąc dokładnie wzdłuż linii sylwetki na zdjęciu.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Z mapy albo z ozdobnego papieru wyciąć prostokąt, który będzie odpowiadał dokładnie rozmiarom ramki na zdjęcia. Dokleić uzyskany fragment do tekturki, która znajduje się wewnątrz ramki. Wygładzić, po czym dokleić do papieru bądź mapy wycięte sylwetki profili. Należy zrobić to w taki sposób, żeby było widać je po ponownym złożeniu ramki. Gotową ramkę z ciekawą ozdobą można przewiązać wstążką albo zapakować w ozdobny papier i podarować ukochanej mamie. Na odwrocie ramki warto zapisać życzenia.